Nadchodzi Wielkanoc

Na tydzień przed Niedzielą Palmową rozpoczęły się w naszym przedszkolu przygotowania do konkursu na ekologiczną palmę wielkanocną. Dzieci wspólnie z rodzicami mogły udekorować w domu świąteczne gałązki i przynieść je do przedszkola, by wziąć udział w prezentacji swojej palmy i rywalizacji konkursowej. Zostały przygotowane 24 palmy w trzech kategoriach wiekowych 4-latki, 5-latki i 6-latki.

31 marca 2023, tuż przed Niedzielą Palmową, konkurs został rozstrzygnięty. Czworo dzieci otrzymało wyróżnienia, a pozostali dyplomy za udział w konkursie, zaś wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe.

Cały tydzień poprzedzający Święta Wielkanocne był pełen symboliki i przygotowań. Sialiśmy owies i rzeżuchę, by młodą zielenią udekorować świąteczne stoły. Poznawaliśmy zawartość koszyczka ze święconką, uczyliśmy się, jakie znaczenie mają wszystkie produkty.

Tuż przed świętami, w środę 5 kwietnia 2023, odwiedził nasze przedszkole Zajączek Wielkanocny. Oczywiście mały zwierzaczek nie mógł doskoczyć do dzwonka u drzwi, więc zostawił upominki w ogrodzie. Do tego jeszcze płochliwy, więc w pospiechu porozrzucał wszystko po placu i boisku… Dzieci miały nie lada biegania, by wszystkie prezenciki odszukać…

Wielki Tydzień obfitował też w różne prace plastyczne. Przedszkolaki kolorowały i wyklejały pisanki, robiły zajączki, baranki, koszyczki i kurki, ciesząc się nimi na nadchodzące święta.

Niech świąteczny czas Wielkanocy będzie pełen radosnego i wiosennego nastroju, niech przyniesie nam wszystkim nadzieję i pomyślność.
Wesołego Alleluja 🐣 🐇 🐏

 Renata Dobrucka-Ratajczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł