Wołek Magiczny

      Fundacja Ogrody Kultury zaprasza na spotkanie z Janem Wołkiem.

       O niewielu artystach można powiedzieć: uprawia wiele  dziedzin sztuki, a każdą z nich traktuje poważnie i w dodatku przyobleka ją w inteligencję. Jan Wołek jest mistrzem pędzla, pióra, słowa i muzyki. I w odróżnieniu od wielu, którzy te dziedziny uprawiają potrzebuje dużo mniej nut, mniej wyrazów i mniej pociągnięć pędzlem, żeby w tym co stworzył było dużo, dużo więcej niż u innych.

        Jan Wołek (ur. 20 czerwca 1954 w Warszawie ) – polski malarz, poeta, pisarz, pieśniarz i karykaturzysta. Laureat nagród kilkunastu festiwali, w tym dwukrotny zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie; wielokrotny uczestnik i laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA, twórca ok. 3000 piosenek autor kilku książek. Studiował estetykę w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70. brał udział w studenckim ruchu kulturalnym, gdzie dał się poznać jako jeden z najwybitniejszych twórców „piosenki studenckiej”. Był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach. Jego teksty prezentowane były podczas występów w kabarecie ZAKR i Pod Egidą.

       Jako artysta malarz uczestniczył w plenerach i wystawach zbiorowych. Ma za sobą szereg wystaw indywidualnych w Warszawie (14), Poznaniu (2), Olsztynie (3), Kazimierzu (3), Lublinie (2), Bielsku Białej (1), Koninie (1), Kielcach (1), Sopocie (2), Stuttgarcie (1), Berlinie (1), Irkucku (1), Tokio (1), Chicago (1), Toronto (6), Montrealu (1), Lwowie (2), Krzemieńcu (1), Grodnie (1). Ałmaty (1), Iławie (2), Zielonej Górze (1), Żarach (1), Międzyzdrojach (1) oraz Biszkeku (1). Ma autorską galerię w Kazimierzu nad Wisłą.

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ OBRAZÓW Z UDZIAŁEM ARTYSTY

14 KWIETNIA O GODZINIE 18.00 DO ORANŻERII.

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł