WYCIECZKA do Książa

          Stowarzyszenie Nasze Zatonie zaprasza członków, mieszkańców oraz  sympatyków na dwudniową wycieczkę po Dolnym Śląsku. Tym razem nasze wędrownicze kompasy kierujemy na największy górski zamek w Europie czyli Książ.

Będziemy mogli podziwiać odrestaurowane wnętrza i poznać historię rodu Hochbergów. Zajrzymy do komnat najpiękniejszej mieszkanki zamczyska czyli księżnej Daisy i będziemy podziwiać najpiękniejszą salę balową w Polsce.  

Na naszym szlaku znajdzie się również pełen tajemnic pałac w Jedlince oraz najmocniejszy akcent wycieczki, czyli browar serwujący różne gatunki piwa.

 

Tuż obok browaru, aby trafić było łatwo, zamieszkamy w pięknym hotelu.

Nie zabraknie również czasu na wizytę w zabytkowej palmiarni i wypicie dobrej kawy tuż obok figlujących lemurów.

          Jak każda zatońska wycieczka, również i ta musi zawierać akcenty związane z historią Zatonia. Tym razem podczas drogi zatrzymamy się przy pałacu, który wzbudzał podziw w XIX wieku, a należał do siostry księżnej Dino, Pauliny  księżnej von Hohenzollern-Hechingen. Część z nas pamięta pałac Wilhelminy w Ratiboricach. Teraz czas na kolejną z sióstr właścicielki pałacu w Zatoniu.

 

.

Księżna Dino odwiedzała ją w nim, o czym wspomina w swoich kronikach. Pałac popadający przez wiele lat w ruinę obecnie jest odbudowywany, a wraz z nim tarasowy ogród i park z licznymi egzotycznymi drzewami.      

TERMIN 1-2 lipca
KOSZT 200 zł 

Zapewniamy: transport, bilety wstępu ( zamek Książ, palmiarnia, pałac Jedlinka) 1nocleg i 1 śniadanie w hotelu (pokoje 2 osobowe), ubezpieczenie.

We własnym zakresie: uczestnicy  pokrywają 2 obiady i 1 kolacja w czasie wolnym.

ZAPISY I ZALICZKA 100 zł u ALDONY KARWACKIEJ (502 571 700) i JAROSŁAWA SKORULSKIEGO (609 472 188) do 1 maja.

LICZBA MIEJSC 42

Wycieczka z dofinansowaniem Miasta Zielona Góra

Szczegóły wyjazdu po skompletowaniu grupy w maju.

 

 

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł