Bal z Babcią i Dziadkiem

Karnawał dobiega końca, bal przebierańców i Tłusty Czwartek już za nami, więc czas na Święto Babci i Dziadka. W tym roku obchodziliśmy je jako BAL Z BACIĄ I DZIADKIEM. Nasza uroczystość odbyła się 9 lutego 2024 w zatońskiej sali. Każda z naszych grup przygotowała oddzielne spotkanie, bo spodziewaliśmy się dużej liczby gości. I tak też się stało, bo babcie i dziadkowie nas nie zawiedli.

Pierwszą uroczystość z babciami i dziadkami miała Drużyna Franklina. Starsze przedszkolaki przywitały swoich gości uśmiechem i rozpoczęły od piosenki o niezwykłych dziadkach. Potem zapowiedziały swój występ i jego okazję. Po kolejnych piosenkach o czadowej babci i najdroższym dziadku, wygłaszały wierszyki o swojej wdzięczności za wszystko, czego doświadczają jako wnukowie. Usłyszeliśmy też historię dziadków, którzy kiedyś byli dziećmi, młodymi ludźmi, rodzicami swoich dzieci i w końcu seniorami rodu. Przeżyte lata i tworzenie wspaniałych rodzin skłoniło dzieci, by złożyć dziadkom najlepsze życzenia. Nasza 6-latka Lenka zagrała na keyboard „Sto lat”, a po chwili wszystkie przedszkolaki włączyły się do wspólnego śpiewania.

Finałem występu były dwa tańce, które z pieczołowitością przygotowywaliśmy już od dawna. Były to składanki utworów muzyki rozrywkowej i wielkie przeboje znane także babciom i dziadkom.

Na zakończenie, po gromkich brawach i zachwytach obecnych na sali gości, starsze przedszkolaki wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Były to laurki z plecionymi wstążeczkami, pudełeczka z serduszkami lub krawatami, papierowe bukieciki i kubeczki, gwiazdki ozdabiane cekinami. Każdy prezent był niepowtarzalny i wyjątkowy, a każdy przedszkolak miał kilka takich przygotowanych niespodzianek. Dla dziadków było to więc spotkanie pełne serdeczności, a dla dzieci pełne zadowolenia, że mogą sprawić radość.

Po występach wszyscy zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach i częstowali się kawą, herbatą, ciastem i owocami, przygotowanymi przez rodziców.

Wspólnie spędzony czas był uwieńczeniem bardzo miłego popołudnia 🙂 

Renata Dobrucka-Ratajczak

Zdjęcia Izabela Kmiecik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł