Mali Giganci z Dziadkami

Mali Giganci zaprosili babcie i dziadków z okazji ich święta na swój występ do świetlicy sołeckiej w Zatoniu 9 lutego 2024. Dzieci powitały swoich bliskich życzeniami stu lat i zapewnieniem, że bardzo ich kochają. Potem Mali Giganci zaśpiewali piosenkę jak to z babcią i dziadkiem wesoło spędzają czas, a oni śmieją się i bardzo kochają swoje wnuki.

Młodsze przedszkolaki wystąpiły w inscenizacji ,,Wielka narada” i rozmyślały nad tym, jak uczcić Dzień Babci i Dziadka. Po długich naradach doszły do wniosku, że babcia i dziadek najchętniej spędzają czas z wnukami, więc najlepszym prezentem będzie właśnie to przedstawienie. Babcie i dziadkowie z wielką uwagą i radością na twarzach oglądali występ swoich wnucząt.

 Dzieci zaśpiewały jeszcze piosenki: o psotnym jamniczku, o tym, jak to dziadek zimą przy kominku opowiada im bajki oraz o tym, że mimo iż są mali, to wiedzą, że dziadkowie są wspaniali, bo z babcią i dziadkiem czekają ich niezwykłe przygody. Były jeszcze wiersze o tym jak babcia dobrze gotuje, a dziadek ma zawsze chęć na zabawę z wnukami.

Kolejnym punktem występu były tańce ,,Piraci” i ,,Piccolomix”, które dzieci uczyły się pod okiem instruktorki tańca, pani Karoliny. Na koniec, razem z rytmikiem, panem Jackiem, dzieci zaśpiewały swoim bliskim tradycyjne ,,Sto lat”.

Wszyscy bardzo mile spędzili to popołudnie przy kawie i słodkościach przygotowanych przez rodziców.

Z tego co słyszałam, część z gości już z niecierpliwością czeka na zaproszenie na kolejny występ.

Małgorzata Lewandowska

red. Renata Dobrucka-Ratajczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł