Rozczytajmy maluchy cz. 2

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu był wypełniony nie tylko radosnym spotkaniem z Panią Wiosną i zabawami przy muzyce. Był też okazją dla dzieci do udziału w konkursie recytatorskim pt. „Lokomotywa Tuwima”. To już drugi tego typu konkurs w naszym przedszkolu w tym roku szkolnym. Jego organizacja związana była z realizacją innowacji pedagogicznej, dotyczącej rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci przedszkolnych, wdrażaną przez nauczycielki z inicjatywy pani Beaty Potęgi.

Pierwszy konkurs recytatorski związany był z twórczością Jana Brzechwy. Teraz przedszkolaki przygotowały utwory Juliana Tuwima – poety piszącego dla dzieci, i zaprezentowały je z pamięci podczas wiosennego konkursu, który odbył się 21 marca 2024. Do rywalizacji przystąpiło 24 uczestników, po dwanaścioro z każdej zatońskiej grupy. Niezależnie od wieku – dzieci wygłaszały całe wiersze, często korzystając z rekwizytów.

Podczas występów usłyszeliśmy takie utwory Juliana Tuwima: „Abecadło”, „Okulary”, „Kotek”, „Cuda i dziwy”, „Dyzio marzyciel”, „Trudny rachunek”, „Pstryk”, „Idzie Grześ”, „Zosia Samosia”, „Bambo”. Na zakończenie konkursu nasza pani dyrektor Halina Wilk-Brzezicka, która z wielką przyjemnością przysłuchiwała się recytacjom dzieci – z pomocą mamy Klary czyli panią Dagmarą Kłosowską, zaprezentowały wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Tak więc mieliśmy okazję wysłuchać wielu utworów Juliana Tuwima, a może i także zapoznać dzieci z jego twórczością.

Konkurs recytatorski spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków, zarówno jako recytatorów, jak i słuchaczy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. To wydarzenie z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci – szczególnie tych, które ukryły w niej wiersz Juliana Tuwima 📚 📖

Renata Dobrucka-Ratajczak

Zdjęcia Izabela Kmiecik, Beata Potęga

One thought to “Rozczytajmy maluchy cz. 2”

  1. Dobry i ciekawy wpis. W trakcie poszukiwania w sieci informacji znalazłam ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Czuję, że powinienem podziękować tu za Twoje działania. Będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał, by poczytać nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł