Pasowanie na Przedszkolaka

11 października 2022 w grupie młodszej „Tupcie Chrupcie” odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczyście przyjęliśmy do naszego grona dziesięcioro nowych dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukację przedszkolną. W wyjątkowym spotkaniu uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami, nauczyciele i pani dyrektor Halina Wilk-Brzezicka.

Uroczystość rozpoczęła się od muzycznej rozgrzewki, by wprowadzić wszystkich w radosny nastrój i nieco uspokoić mocno przejęte najmłodsze przedszkolaczki. Wesołe pląsy i zabawy przy muzyce wywołały dużo radości.

Starsze dzieci wygłosiły wierszyki, zapraszające na uroczystość Pasowania, a potem opowiedziały o przedszkolnych zasadach. Wszyscy razem zaśpiewali o budziku, który codzienne wzywa do przedszkola, o pani, która tam czeka na dzieci i o piesku i kotku, które też chciałyby tam pójść. Była też piosenka o przedszkolnych zabawach, o tym, co każdy lubi tam robić.

Po występach wszystkie dzieci wygłosiły przedszkolne ślubowanie: że będą uśmiechnięte, będą wszystko jeść, dbać o zwierzęta, chronić kwiaty, szanować zabawki, grzecznie się bawić i pilnie uczyć, by przygotować się kiedyś do nauki w szkole. Ślubowanie zostało przyjęte brawami przez rodziców i panią dyrektor. Zakończeniem uroczystości było pasowanie wielkim ołówkiem nowoprzyjęte dzieci, wręczenie pamiątkowych dyplomów i wielkich lizaków. Występy dzieci uświetniła dekoracja, na której znalazło się dziesięć kolorowych kredek z imionami dzieci – nowych przedszkolaków.

Po uroczystości w przedszkolnej sali wszyscy zasiedli do poczęstunku, który przygotowali rodzice. Było ciasto i babeczki, ciasteczka i owoce, galaretki i napoje. Spędziliśmy radośnie bardzo miłe popołudnie na pierwszej w tym roku uroczystości.

Renata Dobrucka-Ratajczak

Zdjęcia udostępnione dzieci uprzejmości rodziców

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł