Święto Pieczonego Ziemniaka – Relacja

W sobotę 15 października odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Nasze Zatonie, coroczna już impreza Święto pieczonego ziemniaka.

       Uczestnicy zebrali się pod wiatą przy boisku, a część przy rozpalonym przez Ryśka Rosa i Krzysztofa Sadeckiego ognisku, do którego wcześniej wrzucone piekły się ziemniaki, a po zamontowaniu rusztu można było upiec kiełbaski.

            Podczas Pikniku Pieczonego Ziemniaka można było spróbować nie tylko pieczone ziemniaki. Dla wszystkich przybyłych czekał pyszny  poczęstunek przygotowany przez Teresę Kowalę i Józefa Załuckiego: zupa gulaszowa, leczo, grochówka, a do ziemniaków gzik !  

       W imprezie uczestniczyli zarówno mieszkańcy  Zatonia, członkowie stowarzyszenia oraz sympatycy i  goście, którzy pomimo zapowiedzi deszczowej pogody, przybyli na to wydarzenie. Na szczęście pogoda dopisała, deszcz ledwie pokropił i mogliśmy świętować!

       Nie zabrakło też zabaw i konkursów z nagrodami, zarówno dla tych młodszych jak i starszych uczestników. Wykopki, rzut ziemniakiem do kalosza, konkurs rysunkowy czy rzut do celu. Każdy, kto przystąpił do zabawy wyszedł z nagrodą ufundowaną przez organizatorów..

       Dziękujemy wszystkim za wspólne biesiadowanie i zapraszamy za rok w jeszcze większym gronie !

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł