Dzień Rodziny

31 maja 2022 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Dnia Rodziny. Jest to święto w którym łączymy przypadający w krótkiej odległości czasowej: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. W tym roku nasze święto miało wyjątkowy charakter, gdyż odbyło się w końcu po pandemicznej przerwie i obecne były obie nasze przedszkole grupy. Dzieciom towarzyszyli rodzice i rodzeństwo – całe rodziny.

Pierwszym punktem naszej uroczystości był występ Misiów Tulisiów. Młodsze przedszkolaki zaśpiewały piosenki o małym serduszku i o tym, że dziękują rodzicom za wszystko. Wspólnie wygłosiły wierszyk o mamie i wykonały dwa układy taneczne.

Grupa Nudzimisiów w piosenkach również dziękowała rodzicom, życzyła, by wszystkie mamy żyły długo i opowiadała jak z tatą spędza czas. Starsze przedszkolaki recytowały wspólnie wierszyki o matczynej miłości i o tym, jak narysować portret taty. Zakończeniem ich występów były dwa tańce z melodiami zaczerpniętymi ze znanych kreskówek, co wprowadziło wszystkich w radosny nastrój. Wszystkie przedszkolaki przygotowały też upominki dla mam i tatusiów. Były to papierowe kwiatki, laurki, rysunki i „słodkie” słoiczki.

Po wręczeniu prezentów nastąpiła druga, wyjątkowa część uroczystości, bowiem przed dziećmi wystąpiła grupa rodziców. Rodzice-aktorzy przebrani w cudowne profesjonale stroje, ze świetnie dobranymi rekwizytami, oryginalną scenografią wystąpili dla dzieci w bajce o Śpiącej Królewnie. Mamusie i tatusiowie naszych przedszkolaków przez chwilę stali się królową, królem, księżniczką i królewiczem. Bawiły i przerażały mamy, które zagrały jako dobre i złe wróżki. Ujęła wszystkich mama narrator i zachwycił tata herold. Dzięki świetnemu przygotowaniu do występu, wszyscy widzowie, zarówno dzieci, jak i inni rodzice, przeżyli wyjątkowy udział w spektaklu, który niczym nie umniejszał prawdziwym teatralnym aktorom. Podziwom i oklaskom nie było końca. Ogromna duma rozpierała dzieci, których rodzice przygotowali tak wspaniałą niespodziankę.

Dzień Rodziny trwał całe popołudnie. Dopisała nam pogoda i świetny nastrój. Dzieci bawiły się jeszcze na dmuchańcach i placu zabaw. Wszyscy częstowali się ciastem, przekąskami, słodyczami. Chętni piekli na grillu kiełbaski, rozmawiali i miło spędzali czas. Cieszyliśmy się, że mogliśmy być razem i uhonorować to, co jest dla nas najważniejsze czyli nasze Rodziny ❤️

Renata Dobrucka-Ratajczak
Zdjęcia: Izabela Kmiecik

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł