Przedstawienia jasełkowe

Tradycyjnie już 6 stycznia 2020, w Święto Trzech Króli, nasze przedszkolaki wystąpiły w zatońskim kościele z przedstawieniem jasełkowym dla mieszkańców i parafian z Zatonia. Jasełka pt. „Przyjaciele w Betlejem” wcześniej oglądali tylko rodzice, teraz wystąpiliśmy przed szerszą publicznością.

Po mszy św. odbył się trzeci już Orszak Trzech Króli, który zainicjowało nasze przedszkole. Jesteśmy bardzo dumni, że z roku na rok uroczystość jest coraz piękniejsza, a króli maszerujących wokół kościoła jest coraz więcej.

Relację z tego wydarzenia można przeczytać na stornie Parafii Ługi.

http://www.parafialugi.pl/index.php/homepage/informacje/661-swieto-objawienia-panskiego-w-zatoniu-2020

Trzeci występ z przedstawieniem jasełkowym odbył się na V Przeglądzie Teatrzyków Jasełkowych pt. „Bóg się rodzi” organizowanym przez Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Zielonej Górze w dniach 14-16 stycznia 2020. Pierwszego dnia przeglądu zaprezentowało się także nasze przedszkole. Kolejny raz mali artyści w rolach przyjaciół-zwierzątek szli nocą do Betlejem, by spotkać się z nowonarodzonym Jezuskiem. Zaśpiewali piękne kolędy, odnaleźli przyjaciół i z radością przybyli do betlejemskiej szopki. Za udany występ otrzymali dyplomy i nagrodę

W ciągu trzech konkursowych dni na Przeglądzie Jasełkowym zaprezentowało się 16 grup przedszkolnych z całej Zielonej Góry. Cieszymy się, że i my znaleźliśmy się w tym gronie.

Renata Dobrucka-Ratajczak

Zdjęcia z Przeglądu – Izabela Kmiecik

 

 

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł