Książka o Zatoniu- relacja z promocji

W środę 8 czerwca miała miejsce promocja książki wydanej w Berlinie

GÜNTHERSDORF/ZATONIE

      To kolejna, 29 publikacja z serii “Zamki i Ogrody Nowej Marchii”, i choć Zatonie nigdy nie przynależało do Marchii, to od pewnego czasu ukazują się tym cyku publikacje, które pokazują po prostu najciekawsze obiekty po obu stronach granicy. Współautorka tekstu dr Barbara Bielinis-Kopeć Lubuska Wojewódzka Konserwator Zabytków, już w pierwszym zdaniu w książce zaznacza, że Zatonie leży w północnej części Śląska i że na zasadzie wyjątku publikacja dotyka tego miejsca.

      Druga współautorka tekstu jest autorka projektu  rewitalizacji Parku Książęcego Zatonie, z-ca prezesa Fundacji Ogrody Kultury i jednocześnie ogrodnik Miasta Zielona Góra Agnieszka Kochańska. Pani Agnieszka była odpowiedzialna za tą część wydawnictwa która odnosi się do parku.

       Podczas promocji książki prezes Towarzystwa Przyjaciół Zamków i Ogrodów Marchii dr Sybille Badstrübner-Gröger jako wydawca komplementowała działania jakie zostały podjęte w Zatoniu podczas rewitalizacji parku i zabezpieczenia ruin.

       Ponad 30 osób, które uczestniczyły w trejażu w spotkaniu promocyjnym, wysłuchały krótkich wystąpień prelegentów, oraz miały okazję porozmawiać z autorkami tekstów. Uczestnicy mogli po promocyjnej cenie kupić zarówno publikację o Zatoniu jak i inne książki z tej serii. Na koniec dla chętnych  został zorganizowany spacer  po parku.

Całość spotkania zorganizował i poprowadził prezes Fundacji Ogrody Kultury Jarosław Skorulski.

Szczególne słowa podziękowania należą się pani Agnieszce Lindenhayn-Fiedorowicz, która koordynowała działaniami wydawniczymi, tłumaczyła tekst publikacji, oraz przygotowywała działania promocyjne.

Autorem zdjęć jest Wojciech Pydzik

Książka jest do kupienia w kawiarni  w Zatoniu w cenie 28 zł.

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł