Zimowe ptaki

Z panem leśniczym Leśnictwa Zatonie spotykamy się często. W tym roku szkolnym odbyło się właśnie drugie nasze spotkanie. Pierwsze miało miejsce w październiku i wtedy rozmawialiśmy sobie o przygotowaniach zwierząt do zimy. Pan leśniczy odwiedził nasze przedszkole, a miejscem spotkania była sala. Tym razem spotkaliśmy się w mroźny dzień 10 stycznia 2024 w ogrodzie przedszkola, by uczestniczyć w ważnych pracach. Mieliśmy porozmawiać o ptakach, a przede wszystkim zająć się czyszczeniem trzech budek lęgowych, które są na drzewach wokół naszego przedszkola.

Spotkanie z panem leśniczym Grzegorzem Działo przebiegło bardzo pomyślnie. W każdej z trzech budek lęgowych znajdowało się gniazdo. To znaczy, że teren przedszkola jest przyjazdy dla ptaków. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska materiałom, z których ptaki uwiły swoje gniazda. Były to źdźbła trawy, mech, liście i pióra kurze oraz przepiórcze. Użytkownikami naszych budek były prawdopodobnie sikorki. Każda budka została wyczyszczona, a na jej dnie wysypano trociny. Zajrzeliśmy również do schronu dla nietoperzy. On również jest użytkowany przez latające stworzenia. Wszystko zostało profesjonalnie przygotowane do nowego sezonu lęgowego tegorocznej wiosny.

Na koniec zajrzeliśmy do naszego karmnika, który zimą odwiedzają ptaki. Porozmawialiśmy o potrzebie ich zimowego dokarmiania, ale także zwierząt w lesie. Spotkanie zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowego podziękowania dla pana leśniczego 🐦🦇

Izabela Kmiecik

Renata Dobrucka-Ratajczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł