Zakończenie roku szkolnego

28 czerwca 2022 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Zorganizowaliśmy wspólne spotkanie obu zatońskich grup i rodziców, by podsumować razem spędzony rok. Nasza uroczystość odbyła się w sali wiejskiej, co podkreśliło jej wyjątkowość. Jak każde takie wydarzenie, nie mogło się obejść bez występów dzieci, do których przygotowywały się już od dłuższego czasu.

Spotkanie rozpoczęło się od piosenek i wierszyków w letnim i wakacyjnym nastroju, które zaprezentowały Misie Tulisie. Młodsze przedszkolaki zaśpiewały o tym, że nadeszło lato – czas wyjazdów i podróży. Zachwalały morze, góry, lasy i jeziora, cieszyły się ze spotkań z przyrodą i czasu na lody. Swój występ zakończyły radosnymi tańcami na parkiecie sali.

Zaraz po tańcach maluszków, tanecznymi umiejętnościami popisały się Nudzimisie. Starsze przedszkolaki wspaniale zatańczyły walca, a potem wiązankę dyskotekową. Kiedy po występach tanecznych starszaki weszły na scenę, zobaczyliśmy nie tylko dziewczynki w zwiewnych sukienkach i chłopców w białych koszulach, ale wśród nich ośmioro absolwentów, którzy tego dnia żegnali się z przedszkolem. Najstarsze przedszkolaki wystąpiły w biretach.

Na scenie dzieci zaprezentowały się w scence, w której opowiadały swoje wspomnienia z całego czasu spędzonego w przedszkolu. Mówiły o trudnych chwilach, wylanych łzach, rozstaniach z rodzicami, ale też o radości, wspólnych zabawach, kolegach i paniach, których poznali w przedszkolu. Przypominali sobie różne przedszkolne wydarzenia, spotkania, bale, wycieczki. Od pani nauczycielki usłyszeli, że mimo pożegnania pozostają na zawsze w naszych sercach i są chętnie widziani w przedszkolnych murach. Na zakończenie pożegnały ich młodsze starszaki, które ostatni rok pozostaną jeszcze w przedszkolu. Usłyszeliśmy ze sceny piosenki o przedszkolu, o drodze do szkoły i czasie wakacji, który przed nami wszystkimi.

Po występach starszaków głos zabrała pani dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 43 pani Halina Wilk-Brzezicka. Podziękowała absolwentom za wspólne lata, pochwaliła ich postępy i przygotowanie do szkoły, zaprosiła do poloneza.

Absolwenci wraz z młodszymi kolegami przeszli tanecznym krokiem w parach, czwórkach, tunelach, kółeczkach – prezentując rodzicom i nauczycielom piękne figury naszego narodowego tańca, w przenośni – tanecznie wychodząc z przedszkola i rozpoczynając szkolne życie.

Ośmioro tegorocznych absolwentów otrzymało medale ukończenia przedszkola, pamiątkowe zdjęcia w togach i biretach, nagrody książkowe, a na koniec także pożegnalne upominki od najmłodszych przedszkolaków. Ostatnim punktem programu artystycznego było wspólne odsłonięcie zdjęcia tablo i rzucenie biretów.

Podziękowania należały się też rodzicom naszych zatońskich przedszkolaków. Za pracę na rzecz przedszkola, zaangażowanie się we wspólne projekty i wszelką pomoc, wielu rodziców otrzymało imienne dyplomy. Nagrody na koniec roku szkolnego otrzymały też wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze, które zakończyły swój pierwszy przedszkolny rok.

Wspólnych podziękowań i miłych słów nie zabrakło też od rodziców dla całego grona pedagogicznego i pomocniczego przedszkola. Szczególne serdeczności popłynęły od rodziców absolwentów. To oni zorganizowali przyjęcie dla wszystkich dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Przygotowali  też pamiątkowy upominek oraz obraz z reprodukcją wspólnego zdjęcia absolwentów – fotografii w zatońskim parku książęcym. To samo zdjęcie w jadalnej formie znalazło się na ogromnym torcie.

Nasi absolwenci roku 2022 przechodzą już do historii naszego przedszkola: Antek, Oliwia, Amelka, Kuba, dwóch Mikołajów, Krzyś i Antosia. Życzymy im powodzenia w szkole, wielu sukcesów i nowych przyjaźni. Jesteśmy przekonani, że zatońskie przedszkole dobrze ich przygotowało do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Żegnamy kolejnych absolwentów, a już za dwa miesiące powitamy kandydatów na nowe przedszkolaki. Wszystkim życzymy szczęśliwych, udanych i bezpiecznych wakacji 🙂

Renata Dobrucka-Ratajczak
zdjęcia: Izabela Kmiecik

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł