Dzień Przedszkolaka

Nowy rok przedszkolny 2021/2022 rozpoczął się już na dobre. Od 1 września w zatońskim przedszkolu jest 48 dzieci, w tym 14 zupełnie nowych przedszkolaków. Nadszedł już czas na pierwsze duże spotkanie integracyjne obu grup – Dzień Przedszkolaka i Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjne, w naszym przedszkolu, łączymy pożegnanie lata i nadejście jesieni z ogniskiem z pieczonymi ziemniaczkami i obchodami Dnia Przedszkolaka. Tym razem nasza wesoła zabawa odbyła się 21 września 2021.

Wszystkie dzieci spotkały się na przedszkolnym boisku. Zabawy rozpoczęły się od wspólnego oglądania ziemniaków o niezwykłych kształtach. Niektóre wyglądały, jakby miały nosy, uszy, ale najwięcej było ziemniaczanych serduszek. Po podziwianiu tych okazów, zaczęły się wspólne zabawy. Najpierw były to zabawy taneczne, przy muzyce i ze śpiewem, ale – jak przystało na Dzień Ziemniaka – nie mogło zabraknąć zabaw i konkurencji sportowych z ziemniakami.

Odbyły się rzuty do celu ziemniakami, zabawy z turlaniem ziemniaków w kolorowej chuście i przenoszenie ziemniaków w równowadze. Starszaki miały to zrobić na rakietce badmintonowej, a maluszki na papierowej rolce. Okazało się jak zawsze, że wykorzystane do zabaw i sportowej rywalizacji zwyczajne ziemniaki, są świetnymi przyborami. Wszystkie zabawy wzbudziły w przedszkolakach dobry nastrój, wiele radości i zaciekawienia. Każdy chętnie brał udział we wszystkich konkurencjach.

Uwieńczeniem Dnia Przedszkolaka, było degustowanie upieczonych w ognisku ziemniaków. W tym roku zajął się tym nasz nowy pan woźny. Pan Mariusz już od rana rozpalił ognisko, by przygotować dla dzieci jesienne smakołyki.

Upieczone w ognisku smakowały jak zawsze wspaniale! I choć je się ziemniaki prawie codziennie przy obiedzie, nigdy nie są tak pyszne, jak te upieczone w ognisku. Tak twierdzą nasze przedszkolaki.

Dzień Przedszkolaka minął nam bardzo wesoło i przyjemnie. Każdy zatoński przedszkolak to SUPER PRZEDSZKOLAK – i z taką naklejką na bluzeczce zakończyło się wspólne spotkanie 🙂

Renata Dobrucka-Ratajczak
zdjęcia Małgorzata Lewandowska i Izabela Kmiecik

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł