Dzień Pluszowego Misia

Każdego roku wyjątkowo radośnie obchodzimy święto ulubionej przez wszystkich zabawki czyli Dzień Pluszowego Misia. Także i tym razem – 25 listopada 2022, w naszym przedszkolu zaroiło się od misiów. Wydawało się nawet, że przedszkolaków jest tego dnia dwa razy więcej niż zwykle, a to za sprawą tego, że każdy przyniósł swojego pluszowego misia, by razem z nim przez cały dzień bawić się w przedszkolu.

Dzień Misia rozpoczął się od wysłuchania wierszyka o oderwanym misiowym uchu i radzie, jak uratować pluszowego przyjaciela. Później były zabawy naśladowcze i taneczne przy muzyce, a partnerami tanecznymi przedszkolaków były oczywiście ich misie.

Obejrzeliśmy też film o historii powstania tego nietypowego święta. Okazało się, że jest w niej historyczna postać jednego z prezydentów Stanów Zjednoczonych i prawdziwego małego niedźwiedzia. Poznaliśmy różne gatunki żyjących na świecie niedźwiedzi.

O misiach i z misiami – można w nieskończoność. Dlatego w naszym przedszkolu tego dnia był też słodki poczęstunek z ciasteczkami w kształcie misiów. Nie mogło zabraknąć prac plastycznych. Dzieci kolorowały kredkami, malowały farbami, rysowały portrety swoich misiów. Powstały piękne prace i wystawa. Nawet poobiednie leżakowanie było jakieś inne niż zwykle, bo ze swoim mięciutkim przyjacielem jest dużo przyjemniej… 🧸

Dzień Pluszowego Misia minął nam bardzo miło. Każdy, nawet panie nauczycielki, przyniósł swojego ulubionego misia. Niektóre były bardzo malutkie, inne wielkie, niektóre piękne i nowe, a inne stare, nieco zniszczone od częstego przytulania. Miały różne kolory i różne ozdoby, ale wszystkie łączyła jedna rzecz. Pluszowe misie były i są najbardziej popularną zabawką wszystkich dzieci – niezależnie od wieku. Bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi… 🐻

Renata Dobrucka-Ratajczak

Zdjęcia: Małgorzata Lewandowska

Beata Potęga

 

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł