Żagań zaprasza Zatonie

Współpraca między Zatoniem a Żaganiem kwitnie i rozwija się!

       Nasi przyjaciele ze stolicy księstwa zapraszają na doroczną imprezę pod tytułem  “Imieniny u Księżnej Doroty”. W tym roku sporo będzie w Żaganiu naszych akcentów. To efekt spotkań i wspólnych działań, mających na celu wzajemną promocję Otynia, Żagania i Zatonia.

       W najbliższą niedzielę dobędzie się przedstawienie monodramu “Ja księżna”, który powstał w Zielonej Górze w 2003 roku, a jego prapremiera miała miejsce w sali witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej. Po 20-tu latach na warsztat sztukę wzięli aktorzy z Teatru Księżnej Doroty de Talleyrand-Périgord z Żagania. Po sztuce organizatorzy wydarzenia zapraszają na otwarcie wystawy prezentującej obrazy rekonstrukcyjne Roberta Jurgi, które wykonał dla Stowarzyszenia Nasze Zatonie w 2018 roku. Obrazy oczywiście przedstawiają Zatonie jakie już nie istnieje, czyli historyczne spojrzenia na park, pałac i wieś.

      Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy przeznaczyli pulę zaproszeń dla osób z Zatonia i przyjaciół zainteresowanych tematyką. Osoby chętne proszę o kontakt telefoniczny pod nr 609472188.

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł