W Zatoniu już święta!

     Jest taki czas, w którym zawsze serca biją mocniej i otwierają się na innych. Jest taki czas, kiedy spory i różnice między ludźmi nie mają aż tak wielkiego znaczenia.  Choć sytuacja na świecie i w kraju daleka jest od fundamentów normalności. Kiedy kłamstwo, pogarda i małostkowość pukają do naszych drzwi. Kiedy upadają autorytety, a normą jest dystans i zakaz spotykania się, my szukamy namiastki dobra. Szukamy wspomnień i promyka wiary, że ten świat nie zginie nigdy  nie……. Bo przecież ludzi dobrej woli jest więcej.

   

      Po minionym czwartku z pewnością można powiedzieć, że w Zatoniu jest ich więcej. Na wspólny apel księdza proboszcza i stowarzyszenia „Nasze Zatonie” do oranżerii przy pałacu można było przynosić produkty na paczki. Wytypowaliśmy 5 rodzin z Zatonia i okolicznych wiosek, którym można pomóc. Wiedzieliśmy, że ludzie nie zawiodą, ale nie sądziliśmy, że uda się skompletować aż 25 ciężkich paczek. Oranżeria zaczęła się wypełniać słodyczami i puszkami, kosmetykami i produktami sypkimi, olejami i bakaliami, a przede wszystkim ludźmi o wielkich sercach. W piątek ksiądz proboszcz Ireneusz Mastej i Teresa Kowala rozwieźli paczki po domach.

  

 

      Dla tych co przynosili produkty do oranżerii i dla tych co otrzymywali paczki zaczęły się święta, te najprawdziwsze. Data Świąt Bożego Narodzenia jak wiele wydarzeń historycznych z przed wielu wieków nie ma dokładnego potwierdzenia. Nikt jednak nie kwestionuje, że to moment objawienia się Najwyższego Dobra i Nieskończonej Miłości, moment ucieleśnienia się Największej Tajemnicy i spełnienia, powtarzanej przez wieki obietnicy przyjścia.

     W czwartek 10 grudnia w Zatoniu było tajemniczo i zimno, był wieczór, a w oddali migotały światła wioski, byli anonimowi pasterze przychodzący z różnych stron aby dać świadectwo i mędrcy z darami. W tę cichą noc spełnił się cud, Zatonie stało się przez małą chwilę prawdziwym Betlejem. Po raz kolejny narodził się w sercach Król Zbawiciel. To jest jedyne, prawdziwe Boże Narodzenie.

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł