Turnus Rehabilitacyjny – ZAPISY

OGŁASZAMY ZAPISY NA TURNUS REHABILITACYJNY 

DLA SENIORÓW I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ZATONIA

JUŻ PO RAZ ÓSMY STOWARZYSZENIE ” NASZE ZATONIE” ORGANIZUJE TURNUS REHABILTACYJNY DLA [ 20 OSÓB ] SENIORÓW I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z NASZEJ MIEJSCOWOŚCI. DOFINASOWANIE OTRZYMALIŚMY Z MIASTA ZIELONA GÓRA.            TURNUS REHABILITACYJNY ODBĘDZIE SIĘ W TERMINIE OD 15/05 – 28/05/2021r                                                                                     

SZANOWNI PAŃSTWO TYM RAZEM POJEDZIEMY DO USTRONIA MORSKIEGO DO OŚRODKA REHABILITACYJNO – WCZASOWEGO ”EWA” . POŁOŻONY JEST 400M OD PLAŻY. OŚRODEK POSIADA 76 POKOI W JEDNOPIĘTROWYCH, MUROWANYCH SEGMENTACH. KAŻDY Z SEGMENTÓW POSIADA NIEZALEZNE WEJŚCIE, A W NICH POKOJE 2, 3,  OSOBOWE  Z ŁAZIENKAMI , WYPOSAŻONE W SPRZĘT PLAŻOWY, KAZDY Z TELEWIZOREM, RADIEM I  CZAJNIKIEM. WYŻYWIENIE : 3 POSIŁKI DZIENNIE : SERWOWANE DO STOLIKA. MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z DIET

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE TURNUSU REHABILITACYJNEGO : 13 NOCLEGÓW,  ZAKWATEROWANIE W SOBOTĘ, OD GODZ.14 00 ,ŚWIADCZENIA ZACZYNAJĄ SIĘ KOLACJĄ, PIEWSZEGO DNIA I KOŃCZĄ W PIATEK O GODZ 2200, OSTATNIEGO DNIA. PROGRAM ANIMACYJNY: 2 WIECZORKI Z MUZYKĄ, OGNISKO Z MUZYKA I PIECZENIEM KIEŁBASEK, PRZEJAZD CIUCHCIĄ PO OKOLICY .ZABIEGI LECZNICZE WYKONYWANE W OŚRODKU 3 DZIENNIE W DNI ROBOCZE [ OGÓŁEM 30 ] + GIMNASTYKA CODZIENNA + 1 GODZ NA BASENIE GMINNEGO OŚRODKA SPORTU  MASAŻE:  KLASYCZNE ODCINKOWE ,MECHANICZNE, PODWODNE I WIROWE , ,SOLLUX, BIOTRON, INHALACJE, GALWANIZACJA, DIADYNAMIK, MAGNETRONIK, ULTRADZWIĘKI, FONOFOREZA, JONOFOREZA, LASER , OKŁADY BOROWINOWE, GIMNASTYKA GRUPOWA I W BASENIE.

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE ORAZ  ZAPISY NA TURNUS  Z ZACHOWANIEM REŻIMU SANITARNEGO  ODBĘDĄ SIĘ DN. 19.02.2021 R  ;  O  GODZ. 17 tej,  W BUDYNKU  SZATNI NA BOISKU  W ZATONIU.  KAŻDY CHĘTNY MUSI PRZYJŚĆ OSOBIŚCIE Z DOWODEM OSOBISTYM.                                  

KOSZT TURNUSU:  [DOFINANSOWANIE 10 000,00 ZŁ : 20 OSÓB = 500,00 ZŁ NA OSOBĘ]

KOSZT TURNUSU NA OSOBĘ W POKOJU – 2 OSOB.  – 1760,00 ZŁ

KOSZT UCZESTNIKA : [OD PODANEJ KWOTY NALEŻY ODJĄĆ DOFINANSOWANI  W WYSOKOŚCI 500, 00ZŁ] = 1260,00 ZŁ   

MAM NADZIEJĘ ŻE UDA SIĘ NAM ZNOWU OTRZYMAĆ JAKIŚ UPUST OD TEJ CENY OD BIURA TURYSTYCZNEGO.

 WIĘCEJ INFORMACJI  O OŚRODKU ZNAJDZIECIE PAŃSTWO NA STRONIE www.owewa.pl  

  W ZAŁĄCZENIU PRZEDSTAWIAMY ZAINTERESOWANYM REGULAMIN DOFINANSOWANIA DO TURNUSU REHABILITACYJNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ STOWARZYSZENIE.

ORGANIZACJĄ WYJAZDU NA TURNUS ZAJMUJE SIĘ TERESA AMBROZIAK – KOWALA     tel. 68 3275320

 

Regulamin rekrutacji  osób ubiegających się o dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny.

 

 1. Stowarzyszenie Nasze Zatonie organizuje wyjazdy rehabilitacyjne pod warunkiem uzyskania dofinansowania z Miasta Zielona Góra.
 2. Regulamin rekrutacji uchwala zarząd stowarzyszenia.
 3. Zarząd po otrzymaniu informacji o wielkości dofinansowania z Miasta podejmuje decyzję o liczbie osób, która otrzyma dofinansowanie.
 4. O dofinansowanie na wyjazd, na turnus rehabilitacyjny mogą się ubiegać spełniające następujące kryteria:

– emeryci, renciści lub osoby przewlekle chore;

– osoby samodzielne (samoobsługowe, niewymagające wspomagania) lub niesamodzielne pod warunkiem zapewnienia opiekuna;

– osoby będące mieszkańcami sołectwa Zatonie, lub mieszkańcami Zielonej Góry niebędący mieszkańcami sołectwa Zatonie, ale będący członkami Stowarzyszenia „Nasze Zatonie” (organizatora wyjazdu).

 1. Rekrutacji na określoną liczbę miejsc dokonuje komisja rekrutacyjna, zwana dalej komisją, powołana przez zarząd stow., w skład której wchodzą:

– osoba odpowiedzialna za projekt

– członek zarządu stowarzyszenia nieubiegający się o dofinansowanie

– członek stow. nieubiegający się o dofinansowanie

 1. Komisja przydziela osobom ubiegającym się o dofinansowanie punkty wg tabeli.

 

lp Kategoria preferencyjna Ilość pkt. UWAGI
1 Brak wcześniejszych dofinansowań 12 Tylko jedna z 3 kategorii
2 Przerwa w dofinansowaniu dłuższa niż 2 lata 7
3 Przerwa w dofinansowaniu 2 lata 5
4 Członkostwo w stow. 1-3 1.pkt osoba opłacająca składki; 2 pkt. osoba sporadycznie wspomagająca  działania stow; 3 pkt osoba systematycznie działająca i organizująca imprezy stow.
5 Orzeczenie o niepełnosprawności 3 Potwierdzenie

 

 1. Zapisy na turnus odbywają się jedynie osobiście, w określonym i podanym przez zarząd stowarzyszenia do publicznej wiadomości terminie.
 2. Po weryfikacji danych i przydzieleniu pkt. komisja ogłasza listę osób z największą liczbą pkt, które otrzymają dofinansowanie.
 3. Jeżeli na ostatnim punktowanym miejscu umożliwiającym dofinansowanie znajduje się kilka osób, to decyzję, która z nich otrzyma dofinansowanie podejmuje komisja w drodze głosowania. Jeżeli to nie przyniesie rozstrzygnięcia zadecyduje losowanie.
 4. Decyzja o dofinansowaniu zostanie ogłoszona na stronie internetowej stowarzyszenia nie później niż 4 dni po obradach komisji.
 5. W sytuacji kiedy po ogłoszeniu listy, jedna z osób zrezygnuje z udziału w turnusie komisja przyznaje dofinansowanie innej ubiegającej się osobie bez ogłaszania dodatkowego naboru. Decyzja podejmowana będzie zgodnie z zasadami z pkt 9 regulaminu.
 6. Komisja może odmówić dofinansowania osobie, której działania są sprzeczne z celami stowarzyszenia, działa na szkodę społeczności lokalnej, lub istnieją obawy, że jej zachowanie na wyjeździe może przysporzyć organizatorom kłopotów.
 7. W miarę możliwości stowarzyszenie będzie starało się zapewnić miejsca również dla zainteresowanych wyjazdem na turnus rehabilitacyjny za 100% odpłatnością.
 8. W razie ograniczonej liczby miejsc w ośrodku, dla osób ze 100% odpłatnością pierwszeństwo do wyjazdu będą mieli w kolejności:

– Członkowie stowarzyszenia Nasze Zatonie;

– Mieszkańcy Zatonia niebędący członkami stowarzyszenia.

– Pozostali zainteresowani

 1. Wszystkie kwestie sporne związane z udzieleniem dofinansowania a nie zawarte w regulaminie rozstrzyga komisja
 2. Decyzja komisji jest ostateczna.

 

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł