“Drzazgi” Alicji Milcarek

       To kolejne ze spotkań literackich w zatońskiej Oranżerii z cyklu “Nasi piszą”, w którym spotykamy się z pisarzami i poetami związanymi z naszym regionem. Tym razem bohaterką wieczoru będzie  Alicją Mielcarek, noworudzianka mieszkająca aktualnie w Zielonej Górze. 

      Inicjację literacką przeżyła na festiwalu Góry Literatury, gdzie w konkursie na krótką formę literacką doceniono jej opowiadanie “Koza”.  Zapalona kawoszka, miłośniczka ludzi i nieoczywistości.

Pretekstem do spotkania jest książka “Drzazgi”.     To tomik opowiadań przedstawiający losy pojedynczych bohaterów. To, co ich łączy, to pewnego rodzaju izolacja, osamotnienie, życie zdeterminowane jakimś wydarzeniem. Całość jest inspirowana filmem „Obywatel Kane” i próbą zrozumienia, co jest ich „różyczką”. Opowiadania skrzą się od nieoczywistości i postaci z krwi, kości i snów.
Jest to druga  książka tej autorki, która zadebiutowała w 2018 roku powieścią “Pępowina “. Tym razem również odwiedza w swej twórczości sensualne rewiry, a także rodzime strony: Nową Rudę,  Świdnicę i Wrocław. 

“Alicja Mielcarek ma dar obserwacji i czyni z niego użytek. Jej opowiadania są jak drzazgi,  których nie należy usuwać. Niech tkwią. Niech drażnią. Niech trwają.”

Zbigniew Kruszyński

 

ZAPRASZAMY

PIĄTEK 20 października 

godz. 18.00

ORANŻERIA

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł