Witamy na stronach Zatonia


Zatonie to wieś o średniowiecznym rodowodzie, która od 1 stycznia 2015 roku została włączona w granice Zielonej Góry. 

Pierwsze wzmianki o Zatoniu (Günthersdorf) pochodzą z końca XIII wieku. W XIX wieku miejscowość stała się jednym z ośrodków życia kulturalnego i politycznego, gdy 1840 roku wprowadziła się tu księżna  Dorota de Talleyrand-Périgord, która podjęła decyzję o rezebudowie pałacu i powiększeniu parku. Za jej sprawą Zatonie czaczęli odwiedzać  europejscy władcy i artyści.

Zatonie położone jest wzdłuż strumienia Dłubnia, a na południu graniczy z rzeką Śląską Ochlą. Malownicze tereny, łąki i lasy, stwarzają niepowtarzalny klimat. Dodatkowego uroku dodaje zlokalizowany w samym centrum Zatonia park, którego wyjątkowa roślinność oraz wiekowe drzewa nadają majestatyczny charakter. Zatonie to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu, na sobotnio-niedzielne spacery i aktywny wypoczynek.

Serdecznie zapraszamy do Zatonia.

 • Dzień Telekomunikacji w zatońskim przedszkolu

  18 maja 2015 z okazji Dnia Telekomunikacji gościem w zatońskim przedszkolu był pan Dariusz Pawlak któy opowiedział dzieciom wiele ciekawostek.

 • Dzien Dziecka w Zatoniu

  Wszystkie dzieci z Zatonia, Marzęcina, a także inne, które miałby ochotę wspólnie pobawić się na festynie, zapraszamy 30 maja 2015 do przedszkola w Zatoniu.

 • Goście w Zatoniu

  Popularność Zatonia jako miejsca odpoczynku stale wzrasta. Już nie tylko można spotkać ludzi na festynach i imprezach organizowanych przez stowarzyszenie, ale pojawiają się z roku na rok coraz częściej zorganizowane grupy, które same organizują wyjazdy, których celem jest Zatonie.

 • Nowe szaty świętego Jana

  12 maja tego roku figura została oczyszczona z osadu i pokryłta polichromią.

 • 4 lata stowarzyszenia w obrazach

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pokazującej spektrum działań stowarzyszenia "Nasze Zatonie" w latach 2011-2015.

 • Zapraszamy na Wiosenny Turniej Latawców

  W sobotę 30 maja 2015 roku odbędzie się już po raz piąty Wiosenny Turniej Latawców Zatonie 2015 realizowany przez Stowarzyszenie Nasze Zatonie.

Wszystkie chętne osoby i organizacje zapraszamy do współpracy przy tworzeniu pozytywnego wizerunku i przyjaznej atmosfery naszej miejscowości. Chcemy nie tylko propagować wartości historyczne i przyrodnicze naszej okolicy, ale również planujemy organizować imprezy kulturalno-oświatowo-sportowe i szkolenia podnoszące nasze kompetencje, umiejętności i kwalifikacje. Mamy nadzieję choć trochę przywrócić świetność tego miejsca.

Zapraszamy do współpracy.

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
Zatonie - Leśna 12
66-004 Zielona Góra

NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2015 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |