Witamy na stronach Zatonia


Zatonie to wieś o średniowiecznym rodowodzie, która od 1 stycznia 2015 roku została włączona w granice Zielonej Góry. 

Pierwsze wzmianki o Zatoniu (Günthersdorf) pochodzą z końca XIII wieku. W XIX wieku miejscowość stała się jednym z ośrodków życia kulturalnego i politycznego, gdy 1840 roku wprowadziła się tu księżna  Dorota de Talleyrand-Périgord, która podjęła decyzję o przebudowie pałacu i powiększeniu parku. Za jej sprawą Zatonie zaczęli odwiedzać  europejscy władcy i artyści.

Zatonie położone jest wzdłuż strumienia Dłubnia, a na południu graniczy z rzeką Śląską Ochlą. Malownicze tereny, łąki i lasy, stwarzają niepowtarzalny klimat. Dodatkowego uroku dodaje zlokalizowany w samym centrum Zatonia park, którego wyjątkowa roślinność oraz wiekowe drzewa nadają majestatyczny charakter. Zatonie to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu, na sobotnio-niedzielne spacery i aktywny wypoczynek.

Serdecznie zapraszamy do Zatonia.

 • Mistrzostwa Zatonia w warcabach

  Zapraszamy na II otwarte Mistrzostwa Zatonia w Warcabach Stupolowych.

 • Jaka będzie nasza świetlica?

  W tym roku na zebraniu wiejskim podjęliśmy wspólnie decyzją o wykonaniu projektów zagospodarowania terenu, który nazwaliśmy „Stare Centrum Wsi”

 • Smocze łzy w przedszkolu

  22 października 2015 odwiedził zatońskie przedszkolaki pan Jarosław Skorulski - autor legend zielonogórskich pt. "Smocze łzy" i jednocześnie mieszkaniec Zatonia Tematem spotkania były oczywiście legendy i opowieści o naszej małej ojczyźnie.

 • Imieniny marchewki

  Ostatnio w przedszkolach, szkołach i mediach bardzo dużo dyskutuje się na temat zdrowego odżywiania dzieci. Nasze zatońskie przedszkolaki udowodniły, że warto korzystać z jesiennych darów z ogródka.

 • Wycinka w parku

  Piękna jesień w naszym parku, to także czas niewielkiej wycinki drzew. 

 • Rewizyta w Domu Harcerza

  W dniu 3 października 2015 roku dziesięcioro dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Zatoniu, prowadzonej przez Stowarzyszenie Dobry Start w odpowiedzi na zaproszenie pani Doroty Polaczyk, pojechało do Domu Harcerza.

Wszystkie chętne osoby i organizacje zapraszamy do współpracy przy tworzeniu pozytywnego wizerunku i przyjaznej atmosfery naszej małej ojczyzny. Chcemy nie tylko propagować wartości historyczne i przyrodnicze naszej okolicy, ale również organizujemy imprezy kulturalno-oświatowo-sportowe i szkolenia podnoszące nasze kompetencje, umiejętności i kwalifikacje. Mamy nadzieję, że uda nam się razem przywrócić dawną świetność tego miejsca.

Zapraszamy do współpracy.

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
Zatonie - Leśna 12
66-004 Zielona Góra

NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2015 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |