Witamy na stronach Zatonia


Zatonie to wieś o średniowiecznym rodowodzie, która od 1 stycznia 2015 roku została włączona w granice Zielonej Góry. 

Pierwsze wzmianki o Zatoniu (Günthersdorf) pochodzą z końca XIII wieku. W XIX wieku miejscowość stała się jednym z ośrodków życia kulturalnego i politycznego, gdy 1840 roku wprowadziła się tu księżna  Dorota de Talleyrand-Périgord, która podjęła decyzję o przebudowie pałacu i powiększeniu parku. Za jej sprawą Zatonie zaczęli odwiedzać  europejscy władcy i artyści.

Zatonie położone jest wzdłuż strumienia Dłubnia, a na południu graniczy z rzeką Śląską Ochlą. Malownicze tereny, łąki i lasy, stwarzają niepowtarzalny klimat. Dodatkowego uroku dodaje zlokalizowany w samym centrum Zatonia park, którego wyjątkowa roślinność oraz wiekowe drzewa nadają majestatyczny charakter. Zatonie to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu, na sobotnio-niedzielne spacery i aktywny wypoczynek.

Serdecznie zapraszamy do Zatonia.

 • Okrasa, czosnek i Zatonie

  W 14 maja w TVP 1 o godzinie 13.00 został wyemitowany popularny program kulinarny „Okrasa łamie przepisy”. Mistrz kuchni pokazał całej Polsce nasz zatoński skarb- czosnek niedźwiedzi.

 • Wyjazd nad morze

  W sobotnie przedpołudnie zaczął się ruch przed pałacem. Przyjeżdżały samochody, jedni przepakowywali walizki, inni wydawali ostatnie instrukcje jak przeżyć w domu 2 tygodnie bez żony.

 • Quest w Zatoniu

  Questing to niezwykle atrakcyjna zabawa, podczas której można wzbogacić swoją wiedzę. Gra terenowa oparta na fabule jest doskonałą metodą edukacyjną pozwalająca na zdobywanie wiedzy o regionie.

 • Majówka pod dębem

  W mniejszych i większych grupkach przysiedli wszyscy pod dębem Talleyranda i rozpoczęło się wspólne ucztowanie.

 • Święty Florianie patronie nasz
  Święty Florianie patronie nasz

  Ponad 40 mieszkańców wraz z zastępem OSP z Jarogniewic wzięło udział w tej skromnej uroczystości poświęcenia kapliczki Św. Floriana.

Wszystkie chętne osoby i organizacje zapraszamy do współpracy przy tworzeniu pozytywnego wizerunku i przyjaznej atmosfery naszej małej ojczyzny. Chcemy nie tylko propagować wartości historyczne i przyrodnicze naszej okolicy, ale również organizujemy imprezy kulturalno-oświatowo-sportowe i szkolenia podnoszące nasze kompetencje, umiejętności i kwalifikacje. Mamy nadzieję, że uda nam się razem przywrócić dawną świetność tego miejsca.

Zapraszamy do współpracy.

plakat page 001

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
adres do korespondencji:
Zatonie -Strumykowa 11
66-004 Zielona Góra
tel. kontaktowy  609 472 188


NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
KRS 0000384957
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2016 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |