Witamy na stronach Zatonia


Zatonie to mała miejscowość leżąca na trasie z Zielonej Góry do Kożuchowa.

Pierwsze wzmianki o Zatoniu (Günthersdorf) pochodzą z końca XIII wieku. W XIX wieku miejscowość stała się jednym z ośrodków życia kulturalnego i politycznego Księstwa Żagańskiego. W roku 1841, gdy wprowadziła się tu księżna kurlandzka Dorota de Talleyrand-Périgord, wówczas to miejscowy pałac i ogród zostają przebudowane w stylu klasycystycznym, a dwór zaczynają odwiedzać najwięksi ówcześni europejscy władcy i artyści.

Położona jest wzdłuż strumienia Dłubnia oraz w bliskości rzeki Śląska Ochla. Malownicze tereny, łąki i lasy, stwarzają niepowtarzalny klimat. Dodatkowego uroku dodaje zlokalizowany w samym centrum Zatonia park, którego wyjątkowa roślinność oraz wiekowe drzewa nadają majestatyczny charakter. Zatonie to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu, na sobotnio-niedzielne spacery i aktywny wypoczynek.

Serdecznie zapraszamy do Zatonia.

Wszystkie chętne osoby i organizacje zapraszamy do współpracy przy tworzeniu pozytywnego wizerunku i przyjaznej atmosfery naszej miejscowości. Chcemy nie tylko propagować wartości historyczne i przyrodnicze naszej okolicy, ale również planujemy organizować imprezy kulturalno-oświatowo-sportowe i szkolenia podnoszące nasze kompetencje, umiejętności i kwalifikacje. Mamy nadzieję choć trochę przywrócić świetność tego miejsca.

Zapraszamy do współpracy.

Stowarzyszenie Nasze Zatonie
Zatonie - Leśna 12
66-004 Zielona Góra

NIP 973-099-71-92
REGON 080525424
Bank BGŻ 33 2030 0045 1110 0000 0207 1140

 

Copyright © 2015 Stowarzyszenie Nasze Zatonie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 |