Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca 2023 w zatońskiej sali odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego dla Tupciów Chrupciów i Nudzimisiów. Wydarzenie było wyjątkowe dla wszystkich dzieci. Najmłodsze przedszkolaki kończyły swój pierwszy rok w przedszkolu, „średniaki” kolejny rok w swojej edukacji, a dla najstarszych, już teraz 7-latków, nadszedł czas pożegnania.

Uroczystość rozpoczęła się inaczej niż zwykle. Tanecznym krokiem w rytmie klasycznego tanga starszaki przywitały rodziców, nauczycieli, dyrekcję i wszystkich gości. Zafurkotały czerwone spódnice małych dam, powiały z impetem ich długie włosy, elegancko zaprezentowały się kapelusze na głowach małych dżentelmenów. Gromkie brawa zakończyły powitalny występ.

Za chwilę na scenie wystąpiły dzieci młodsze. Zaśpiewały piosenki o lecie i wakacjach, wygłosiły wiersze o letnich podróżach i przygodach, wprowadziły wszystkich w błogi nastrój nadchodzącego wypoczynku. Na parkiecie sali Tupcie Chrupcie zatańczyły tańce pt. „Przyjaciółki” i „Czarodziej”.

Po występie grupy młodszej znowu na parkiet wróciły Nudzimisie. Tym razem w nastrojowym tańcu razem ze swoją nauczycielką zatańczyły i wyśpiewały, że w życiu liczy się tylko kolor serca i ciepłe barwy, które mieszkają w nim. Biel sukienek dziewczynek i dostojność białych koszul chłopców wzruszyła wszystkich.

Po pięknym tańcu starszaki weszły na scenę. Teraz już widać było, że to zakończenie przedszkola, bo absolwenci pojawili się w biretach. Młodsze starszaki usiadły na dole sceny, absolwenci ustawili się równo pod napisem, który wyraził wszystko „Pożegnania naszedł czas…” Wygłosili wiersze, w których opowiedzieli o latach spędzonych w przedszkolu, zaśpiewali, że przedszkole żegnają, że wkrótce pokłonią się szkole, że będą „poważni”, ale i o tym, że w przedszkolu było super, a żegnać się jest im smutno. Uwieńczeniem występu absolwentów był tradycyjny polonez.

Po części artystycznej naszej uroczystości głos zabrała dyrekcja. Zarówno pan dyrektor Paweł Sroczyński, jak i pani dyrektor Halina Wilk-Brzezicka, byli pełni uznania dla występów dzieci, ale również przygotowania absolwentów do rozpoczęcia nauki w szkole. Podziękowali rodzicom za współpracę z gronem pedagogicznym i wszelkie działania podjęte na rzecz przedszkola. Potem nagrodzili absolwentów. Najstarsze przedszkolaki pożegnała też pani katechetka Dorota Bojar. Najmłodsze dzieci wręczyły absolwentom małe upominki: długopis i ołówek do szkolnego piórnika.

Zakończeniem uroczystości było odsłonięcie tablo i rzucenie biretami. Nagrody książkowe otrzymały też wszystkie młodsze przedszkolaki, bo każdy zasłużył na pochwalę za całoroczną naukę i zabawę w przedszkolu.

Po uroczystości zakończenia roku jedliśmy jeszcze pyszności przygotowane przez rodziców. Był tort, wspaniałe ciasta, słodycze, desery i owoce. Miło i wzruszająco spędziliśmy czas na popołudniowym spotkaniu. Wśród śmiechów i beztroski nadchodzących wakacji, pojawiły się też łezki małego żalu, że oto kolejnych czternaścioro absolwentów żegna zatońskie przedszkole: Oliwka, Maja, Gabrysia, Amelka, Lena, Weronika i Sara, oraz Stasiu, Olaf, Tymek, Nikodem, Antek, Wiktor i Bartek.

Absolwentom życzymy powodzenia w szkole, samych sukcesów i spełnienia marzeń, przedszkolakom udanych i bezpiecznych wakacji, nauczycielkom i pracownikom przedszkola zasłużonego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu! 🤗

Rok przedszkolny 2022/2023 uważamy za zakończony 🎓🎓🎓 😀

Renata Dobrucka-Ratajczak

Zdjęcia i filmy: Małgorzata Lewandowska i Izabela Kmiecik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł