Styczeń w przedszkolu

Od początku pierwszego miesiąca 2021 roku ruszyliśmy w naszym przedszkolu do solidnych przygotowań do dwóch ważnych wydarzeń – Dnia Babci i Dziadka oraz balu karnawałowego. Z wiadomych podwodów święto dziadków nie mogło odbyć się w tradycyjnej formie jako uroczyste spotkanie z występem i poczęstunkiem, ale bal już tak – jako nasz przedszkolny bal przebierańców.

Do Dnia Babci i Dziadka przygotowywaliśmy się jednak tak jak zawsze: uczyliśmy się wierszyków i piosenek, ćwiczyliśmy tańce, robiliśmy próby występu, przygotowywaliśmy różne upominki. Efektem tej pracy były nagrane filmy dla dziadków i rodziców, które zostały udostępnione na koniec miesiąca.

Bal karnawałowy odbył się w naszym przedszkolu 29 stycznia 2021. Bawiliśmy się wesoło wśród dekoracji z balonów, bibułek i papierowych klaunów. Przygrywały nam radosne dyskotekowe rytmy ulubionych dziecięcych hitów. Bawiły się księżniczki i wróżki, superbohaterowie i piraci, tańczyły zwierzątka i bajkowe postacie. W trakcie balu przedszkolaki brały udział w konkursach i pląsach. Dla zmęczonych czekał słodko-owocowy poczęstunek, a na koniec niespodzianka przygotowana przez panie nauczycielki.

Piękny, niezapomniany bal… 🙂

Renata Dobrucka-Ratajczak

Zdjęcia Izabela Kmiecik i Beata Potęga

 

 

 

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł