Nowy rok szkolny

Minęły radosne wakacje i wypoczęci rozpoczynamy kolejny rok pracy. O wakacjach ciągle jeszcze przypominają nam pocztówki, które przysyłały dzieci i pracownicy przedszkola ze swoich letnich wędrówek. Będą zdobić naszą szatnię do rozpoczęcia jesieni.

Po wakacyjnej przerwie przywitały nas też wysokie słoneczniki i dojrzewające pomidory w naszym przedszkolnym ogródku. Na krzakach czerwieniły się jeszcze gdzieniegdzie ostatnie maliny. Wśród liści na długich łodygach znaleźliśmy pierwsze ozdobne dynie. Gdy nadejdzie jesień, udekorują nasze przedszkole.

W zatońskim przedszkolu jest teraz 49 dzieci, w tym 11 nowych w różnym wieku. Dzieci starsze 5-6-letnie czyli grupa „Nudzimisów” to liczna, bo 26 osobowa, silna drużyna już przygotowująca się do szkoły. Grupa młodsza, w tym roku z dziećmi 3-4-5-letnimi, to „Tupcie Chrupcie”. Nazwy naszych grup związane są z bohaterami serii książek dla dzieci, dostosowanymi do możliwości słuchaczy-czytelników starszych i młodszych przedszkolaków. Będziemy w tym roku nie tylko bawić się i uczyć, ale też czytać dzieciom o nudzimisiach i myszce Tupciu.

Czas start! 🙂

Renata Dobrucka-Ratajczak

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł