- Nasze Zatonie - http://www.naszezatonie.org.pl -

Mikołaj w przedszkolu

W czasie epidemii nasze przedszkole odwiedza bardzo mało gości. Niektóre z zaplanowanych wizyt musieliśmy odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość… Jednak jeden wyjątkowy Gość przychodzi do nas każdego roku, niezależnie od epidemii, pogody czy innych niesprzyjających okoliczności. Jest tak wyrozumiały i tak kocha dzieci, że w tym roku sam przełożył termin swojej wizyty o dwa dni, by spotkać się z większą liczbą dzieci, które wróciły do przedszkola po chorobie i kwarantannie. 8 grudnia 2021 do zatońskich przedszkolaków przyszedł Mikołaj.

Młodsze przedszkolaki w oczekiwaniu na tego wyjątkowego Gościa, zrobiły prace plastyczne przedstawiające jego portret. Po czym posprzątały salę i z niecierpliwością wyglądały przez okna. Kiedy zmęczony podróżą Mikołaj w końcu wszedł do przedszkolnej sali,  grupa Tulisiów zaśpiewała dla niego piosenki.

Mikołaj przyniósł upominek dla każdego młodszego przedszkolaka. Przyniósł też prezent dla całej grupy – nowe zabawki: małe laleczki, mebelki i wywrotkę. Młodsze przedszkolaki bardzo cieszyły się z tego spotkania i z upominków od Mikołaja. Wizyta była jednak krótka, bo Mikołaj został zaproszony do sali starszaków.

Starsze przedszkolaki w oczekiwaniu na Mikołaja rozwiązywały zagadki z „wiedzy mikołajowej” i świątecznej, również robiły prace plastyczne. Dla wyjątkowego Gościa zaśpiewały piosenki i miło z nim gawędziły. Choć niektóre przedszkolaki z obawą patrzyły na mikołajowy worek, jednak okazało się, że prezentu nie zabrakło dla nikogo! Mikołaj przychodzi przecież do wszystkich dzieci, zawsze prosi tylko o jedno – by dzieci były grzeczne. Starszaki z grupy Nudzimisiów dostały też zabawki do wspólnej zabawy: gry planszowe, śrubki i wiertarkę oraz zestaw książek o ulubionych bohaterach.

Spotkanie z Mikołajem nie trwało zbyt długo. Tak jest zawsze. Mikołaj to wyjątkowo zapracowany Gość! Jednak te kilka chwil wywołało u dzieci wiele przyjemnych emocji: od oczekiwania, napięcia, niepewności do radości, wdzięczności i poczucia, że przy Mikołaju każde dziecko jest wyjątkowe. Mamy też od Niego zapewnienie, że wróci do nas za rok!

Renata Dobrucka-Ratajczak