Małe Kobietki

Marzec zawsze niesie ze sobą pierwsze cieplejsze promienie słońca. Prawdziwie słonecznym dniem w zatońskim przedszkolu okazał się Dzień Kobiet, obchodzony jako święto Małych Kobietek. Pamiętamy jeszcze, jak dobrze bawiliśmy się wspólnie we wrześniu na Dzień Chłopaka. Teraz chcieliśmy przyjemność sprawić też dziewczynkom.

W Dniu Kobiet panie nauczycielki przygotowały dla wszystkich dzieci – nie tylko dla dziewczynek, prawdziwie „damskie” zadania. Wszyscy mogli się w nich sprawdzić i udowodnić sobie, że stereotypowe podziały często są dalekie od prawdy.

Pierwszym zadaniem była nauka składania ubrań. Pomocą okazał się tu „magiczny” kartonik, który jak za dotknięciem czarów – prawie sam składał koszulkę. Zadanie to na równi doskonale wykonali chłopcy, jak i dziewczynki, ciesząc się z nowej umiejętności, którą wykorzystają teraz w domu.

Drugim zadaniem było ubieranie lalek. Prawdziwie dziewczęca zabawa wcale nie była trudna dla chłopców, którzy ubierali lalki z dokładnością i spokojem – jak przystało być może na przyszłych tatusiów.

Ostatnie wyzwanie Dnia Kobiet było bliższe prawdziwej sztuce, niż damskiemu manicure. Zarówno dziewczynki, ale i chłopcy, pięknie pomalowali na kartkach papieru damskie paznokcie, rozwijając swoje zdolności artystyczne i pomysłowość.

Zakończeniem Dnia Kobiet były oczywiście życzenia od chłopców, drobne upominki i tulipanki wręczone dziewczynkom, wspólny babeczkowy poczęstunek i wzajemne podziękowanie za miło spędzony dzień.

Renata Dobrucka-Ratajczak
Zdjęcia: Izabela Kmiecik i Beata Potęga

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł