Jasełka w przedszkolu

W każdy nasz przedszkolny rok wpisany jest czas, od początku grudnia, na przygotowywanie przedstawień jasełkowych. Przez wiele lat, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, spotykaliśmy się na przedszkolnej Wigilii, by efekty naszej pracy – w postaci jasełek zaprezentować rodzicom i przyjaciołom naszego przedszkola. Potem był czas na wspólne kolędowanie i smakowanie wigilijnych potraw… Kolejny rok epidemii odbiera nam te spotkania, a pozostają tylko przygotowane przez nas filmy.

Obie nasze przedszkolne grupy przygotowały świąteczne występy. Starsze przedszkolaki zaprezentowały się w tradycyjnych jasełkach, gdzie możemy zobaczyć biblijne sceny związane z narodzeniem Jezusa. Pojawia się Maryja, Józef, aniołowie, pasterze, królowie. Jest szopka i żłóbek z Dzieciątkiem. Do stajenki kolejno przychodzą pasterze i królowie, by złożyć swoje dary.

Link do filmu:

https://drive.google.com/file/d/1Xz7fyzbdWV8dBQvQusIceoO0INm1Ox5g/view

Młodsze przedszkolaki wystąpiły w świątecznym programie, gdzie recytują wierszyki o choince, Wigilii i świątecznych tradycjach. Śpiewają kolędy i piosenki, tańczą w świąteczno-zimowej scenerii.

Na czas „po kolędzie” niech pozostaną z nami te występy 🙂

Renata Dobrucka-Ratajczak

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł