Dzień Rodziny 2023

Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca…

Tradycyjnie już w naszym przedszkolu łączymy następujące po sobie te miłe okazje w jedno Święto Rodziny. Dzieci przygotowują występy i upominki, rodzice szykują smakowitości i pomagają w organizacji pikniku, a potem wszyscy świętują, bawią się i radośnie spędzają czas na placu wokół przedszkola. Jest piękna pogoda, wiosenny czas i mnóstwo przyjemności.

Nasz Dzień Rodziny odbył się 25 maja 2023. Rozpoczęły go występy grupy młodszej. Tupcie Chrupcie zaśpiewały piosenki o serduszku, które mocno bije dla mamy i taty, o prezentach, które dadzą rodzicom i o wyprawach ze wspólną zabawą, którą dzieci lubią najbardziej. Potem młodsze przedszkolaki wystąpiły w scence pt. „Skarb”. Bohaterami były zwierzątka, które kolejno prezentowały co jest dla nich skarbem. Dla Myszki była to norka, dla Zajączka marchewka, dla Owieczki stado, dla Wróbelka jajka w gniazdku… Dyskutował tez Osiołek, Misiu, Krówka, Kotek i Piesek, ale wszystkich pogodziła mądra Sowa, wyjaśniając, że wszystko cenione przez zwierzątka znajdą w rodzinie.

Na zakończenie występu dzieci zatańczyły dwa tańce i wręczyły rodzicom kwiatowe obrazki.

Nudzimisie także rozpoczęły od piosenek. Zaśpiewały, że mama jest najlepsza na świecie, że jest wspaniałą, kochaną i jedyną na zawsze. Tata zaś jest bohaterem, który wszystko wie i uczy wszystkiego swoje dzieci.

Starsze przedszkolaki wygłosiły też wspólnie wiersze. Opowiedziały o mamie, która jest dla nich jak królewna i czarodziejka, która wszystko potrafi zrobić, a do tego wyczarować czas. Opowiedziały też o tacie, jego pracy i tym, jak dba o rodzinę. Dziękowały rodzicom i składały im życzenia. Na koniec wręczając własnoręcznie przygotowane „magiczne lusterka”, zapewniły, że będą domowymi duszkami, które chętnie pomogą rodzicom.

Finałem występów starszaków były tańce.

Po występach dzieci rozpoczął się rodzinny piknik. Było pyszne ciasto, słodkie przekąski, owoce i napoje. Chętni mogli grillować. Dla dzieci były dmuchańce, plac zabaw, a nawet wesołe pląsy w kręgu. Dzieci bawiły się same, potem zapraszały swoich rodziców włączając ich do tańca. Popołudniowy czas minął bardzo przyjemnie.

Dzień Rodziny jest w naszym przedszkolu świętem wyjątkowym. Choć nie ma go w kalendarzu i co roku wypada nam innego dnia, my przygotowujemy się do niego i celebrujemy niezwykle. Rozumiemy, co nam wyjaśniła w scence mądra Sowa:

Bo skarbem jest rodzina,
Co każdy z niej wyrasta.

Renata Dobrucka-Ratajczak

Zdjęcia Izabela Kmiecik

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł