Dzień Kropki

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024.

Po wakacjach wróciliśmy wypoczęci do zatońskiego przedszkola. Przywitały nas pocztówki z letnich podróży, wysprzątane sale, stęsknione zabawki, plac zabaw i przedszkolny ogródek. W naszym przedszkolu są dwie grupy dzieci i uśmiechnięte panie. Mali Giganci wdrażają się w przedszkolne życie, a Drużyna Franklina każdego dnia przybliża do nauki w szkole. Wyruszamy wszyscy, pełni energii i świetnych pomysłów, w kolejną roczną przedszkolną podróż.

I już na starcie pierwszy wesoły przystanek czyli Dzień Kropki – 15 września 2023.

Nietypowe święto ma na celu wdrażanie do kreatywności i zachęcanie do tworzenia, rozpoczynanie właśnie od tej pierwszej kropki i dążenie do rozwijania swoich talentów. Dzień Kropki zorganizowaliśmy w obu naszych grupach. Tego dnia ubraliśmy się w kropki.

Mali Giganci szukali kropek w swoim otoczeniu: tych mniejszych i większych, na zabawkach i przyborach, w przygotowanej przez panią dekoracji. Okazało się, że kropki są wszędzie, tylko trzeba być spostrzegawczym. Nawet nasza Ziemia właściwie jest kropką we wszechświecie… 🙂 Prace plastyczne z kolorowymi kropkami rozbudziły wyobraźnię.

Drużyna Franklina usłyszała bajkę o kropce, która razem z literami mieszkała w książce. Kropka choć najmniejsza z wszystkich interpunkcyjnych znaków, ma jednak ważną rolę: bo kończy zdanie, porządkuje myśli, ułatwia czytanie, a zmieniając się w znak zapytania albo wykrzyknik – zupełnie zmienia intonację i może wyrażać emocje.

Prace plastyczne starszaków pełne namalowanych kropek, stały się ciekawymi obrazkami ukazującymi „wykropkowany” świat.

Wesoło rozpoczynamy nasz nowy rok. Chcemy być kreatywni, wierzyć w siebie, rozwijać się, tworzyć, zmieniać, dostrzegać swoje mocne strony, być odważni, a nade wszystko razem dobrze się bawić. Razem też chcemy przejść kolejny przedszkolny etap, by w czerwcu na końcu postawić kropkę.

A teraz ta pierwsza kropka, taka jak pierwszy krok. I start!… 🙂 

Renata Dobrucka-Ratajczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł