Dzień Chłopaka

30 września 2022 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Chcieliśmy w miły sposób uczcić naszych chłopców przedszkolaków, sprawić im przyjemność i razem dobrze się bawić. Dzień rozpoczął się od rozmów o naszych chłopcach, o ich zainteresowaniach i mocnych stronach, o tym, co lubią i co ich łączy z dziewczynkami.

Obie nasze przedszkole grupy spotkały się w sali grupy starszej i tam wspólnie bawiliśmy się, podkreślając, że powodem integracyjnych zabaw jest święto chłopców. I choć liczbowo w naszym przedszkolu przeważają dziewczynki, to siła i wspólnota chłopców w żaden sposób nie została zagrożona. We wszystkich zabawach i zajęciach zarówno chłopcy, jak i dziewczynki traktowane są jednakowo i z szacunkiem. Wyrazem tego były wręczone chłopcom drobne upominki i zapewnienie dziewczynek, że ich święto będziemy obchodzić w marcu.

Po wspólnych zabawach, każda grupa miała chwilę na miły i słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Były pysze babeczki i owoce.

Ulubionymi zabawkami chłopców są niezmiennie samochodziki. Takimi też upominkami zostali obdarowani. Po wspólnych zabawach, smacznym poczęstunku przyszedł czas, by te samochodziki wypróbować w swobodnym działaniu. A że kończył się właśnie przedszkolny tydzień o bezpieczeństwie na drodze, można było wykorzystać w zabawie to, czego się nauczyliśmy 🙂

Renata Dobrucka-Ratajczak

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł