Drukuj
Utworzono: czwartek, 03 październik 2019

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 26 września 2019 w zatońskim przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Wielką radość sprawiła nam pogoda, gdyż akurat tego dnia rozpromieniło się piękne jesienne słońce pomiędzy deszczowymi dniami. Kolorowy jesienny nastrój dopełniły wspaniałe wrześniowe kwiaty i kosze pełne pięknych dyń ofiarowanych przez rodziców. Na plac przy przedszkolu przybyło mnóstwo gości: dzieci z całymi rodzinami, nauczycielki i pracownicy przedszkola oraz dwie panie dyrektorki Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze – pani Jolanta Szlachetka i Halina Wilk-Brzezicka.

DSCN6802

DSCN6805

DSCN6806

DSCN6809

DSCN6810

Oficjalna część Pasowania na Przedszkolaka rozpoczęła się od występów starszaków. Przedszkolaki wyjaśniły wszystkim, co pasuje do czego i zastanawiały się, czy najmłodsze dzieci też pasują do przedszkola. Potem zaśpiewały piosenkę o tym, że są przedszkolakami, że czują się tu wspaniale, bawią się i poznają świat. Na zakończenie swojego występu odegrały krótką scenkę z królem, królową i rycerzem, pokazując, jak w dawnych czasach na zamku odbywało się pasowanie na rycerza.

DSCN6814

DSCN6815

DSCN6817

W drugiej części programu zaprezentowały się maluszki. Dla dużej grupy dzieci był to pierwszy w życiu występ! Było w tym wiele emocji, ale też i radości, i dumy rodziców, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Najmłodsze dzieci, po miesiącu uczęszczania do przedszkola pokazały, że potrafią się przywitać, zaśpiewać wesołe piosenki, recytować wierszyki, znają magiczne słowa i wierzą w siebie. Są chętne do zabawy i nauki.

P9260934

P9260935

P9260937

Na zakończenie maluszki złożyły wszystkim uroczyste ślubowanie:

My dzieciaki przedszkolaki,
uroczyście przyrzekamy,
że na co dzień już od progu
wesoło się uśmiechamy.

Przy jedzeniu nie gadamy,
Nie krzyczymy, lecz mówimy.
Świat ciekawy poznajemy
I wesoło się bawimy.

Gdy coś chcemy, to prosimy,
gdy nie wiemy, to pytamy.
Aby wszystkim było łatwiej,
chętnie sobie pomagamy.

By dzień każdy był niezwykły,
o to wszyscy się staramy.
Przedszkolakiem być na medal
uroczyście przyrzekamy!

Nikt nie miał powodów, by w tak piękne ślubowanie nie wierzyć. Z radością przyjęliśmy siedemnaścioro nowych dzieci do naszego grona!

Symbolicznego pasowania dokonała Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem ramienia każdego nowoprzyjętego przedszkolaka. Dzieci otrzymał pamiątkowe dyplomy i ręcznie robione lizaki.

P9260947

P9260949

P9260950

P9260952

P9260953

Po zakończonej oficjalnej uroczystości, od strony przedszkolnego boiska rozpoczął się piknik rekreacyjno-sportowy organizowany przez Stowarzyszenie „Dobry Start” i Fundację „Gramy w Zielone”. Już po raz drugi udało nam się połączyć naszą przedszkolną uroczystość z zabawami ruchowymi i sportowymi dla dzieci, konkursami z nagrodami, słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez lokalne organizacje. Swoje zaangażowanie okazali panowie Wiesław Kuchta i Marek Karwacki, a świetne zabawy prowadziła nieodłączna i jak zawsze kolorowa pani Joasia Tabor.

P9260955

P9260956

P9260957

P9260959

Dzieci mogły poskakać na dmuchanych zamkach, rzucać do celu, kręcić kółkami hula-hop, przeciągać linę, bawić się mydlanymi bańkami. W zabawach uczestniczyły nie tylko nasze przedszkolaki. Odwiedzili nas nasi absolwenci i inne dzieci z Zatonia. Zabawy trwały do późnego popołudnia.

P9260962

P9260963

P9260965

P9260971

P9260975

P9260979

P9260984

Bardzo udaną ubiegłoroczną i obecną imprezę nazwaliśmy sobie Jesiennym Dniem Dziecka. Organizatorzy pikniku obiecali, że będzie kontynuowana. Mamy nadzieję, że nasze najmłodsze przedszkolaki długo będą pamiętały dzień swojego Pasowania.

Dla nas wszystkich był to bardzo radośnie spędzony czas!

Renata Dobrucka-Ratajczak