WRÓCILIŚMY Z TURNUSU REHABILITACYJNEGO 2026

W tym roku, a był to już nasz 14-ty wyjazd na turnus, po raz pierwszy odwiedziliśmy Sarbinowo z najpiękniejszą plażą i promenadą nad Bałtykiem. Na pobyt wybraliśmy tym razem ośrodek wypoczynkowo- rehabilitacyjny ” ADHARA” ,którym zarządza Spółdzielcze Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne “RESURS” z Wrocławia Turnus trwał od 12 do 26 maja 2026r , w turnusie uczestniczyło 25 osób , w tym 10 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, 2 osoby po raz pierwszy wzięły udział w turnusie. Z dofinansowania do turnusu skorzystali wszyscy uczestnicy.

Sam ośrodek jest bardzo zadbany, tą dbałość o teren i porządek widać było na każdym kroku, a ”ADHARA” położona jest w samym centrum miejscowości, skąd wszędzie nam było blisko. Ważne dla naszych uczestników było też to że w budynku było kilka wind ,na parterze była jadalnia, recepcja i baza zabiegowa , a na I i II piętrze były pokoje z balkonami. Wszystko w jednym budynku bez wychodzenia na zewnątrz.

Zaoferowano nam w ramach turnusu:

– 30 zabiegów rehabilitacyjnych z profesjonalną bazą zabiegową i fachową obsługą. Niektórzy z uczestników mogli korzystać z gimnastyki dostosowanej indywidualnie ,był też kryty basen, a zajęcia prowadzone przez rehabilitanta. Można było też skorzystać z konsultacji psychologa, . Dodatkowo mieliśmy możliwość skorzystać z pomocy pielęgniarki, która była dostępna przez 24 godziny, w nagłych wypadkach była możliwość skorzystania z porady lekarza , który 2 razy w tygodniu był obecny w ośrodku.

– wyżywienie:- 3 posiłki dziennie: śniadania i kolacje w formie stołu szwedzkiego, obiad serwowany do stolika. Jadłodajnia na śniadania i kolacje czynna była przez 1,5 godziny, każdy mógł przyjść w dogodnym dla siebie czasie. Posiłki były wyśmienite, urozmaicone i smaczne, a szwedzki stół uginał się pod różnorodnymi wędlinami, sałatkami, serami i innymi smakołykami, a wszystko dobrej jakości, podanymi pięknie na półmiskach. Wszystkiego doglądał uśmiechnięty szef kuchni żeby niczego na stole nie zabrakło.

– Mieliśmy zorganizowane przez Ośrodek dwa wieczorki taneczne przy muzyce z szampanem ciastkiem a na pożegnalnym wieczorku był olbrzymi tort dla wszystkich, były tez koncerty wokalne, jeden z polskimi przebojami ”lata dwudzieste , lata trzydzieste” , seans filmowy, gry w bule. Darmowe wycieczki autokarowe do Mielna i Kołobrzegu oraz jedną płatną do Koszalina .Każdy mógł skorzystać z oferowanych imprez o nudzie nie było mowy. W tym ośrodku od pierwszych chwil czuliśmy się bardzo troskliwie objęci opieką, już po przyjeździe w autobusie rozdano nam klucze do pokoi , a nasze bagaże wyniesiono z autobusu, żeby pomóc nam wnieść je do budynku. Wszystko sprawnie bez nerwów i chaosu i tak było przez cały nasz pobyt.

Wszystkim uczestnikom turnusu serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas, dzięki któremu mogliśmy się lepiej poznać, zawiązać przyjaźnie. Dziękuje za wspólne spacery brzegiem morza i niekończące się rozmowy o rzeczach ważnych i mniej ważnych dla naszego Zatonia. To był jak zawsze dobrze wykorzystany czas na poprawienie własnego zdrowia, oderwania się choć na chwilę od własnych trosk i kłopotów. Mam nadzieję że wróciliśmy do domu zdrowsi i z nową energią. Jako uczestnicy turnusu jesteśmy dobrze zorganizowaną grupą, która wzajemnie troszczy się o siebie, a w koszulkach stowarzyszenia ”Nasze Zatonie” jesteśmy rozpoznawalni i zawsze wzbudzamy zainteresowanie innych uczestników turnusu. Wszystkim uczestnikom tak bardzo spodobał się ośrodek ”ADHARA” że poproszono mnie o rezerwację pokoi już na przyszły rok, co uczynię z wielką przyjemnością.

Po raz pierwszy skorzystaliśmy z transportu Centrum Rehabilitacyjno- Medycznego ”RESURS” z Wrocławia, który wysłał autobus do Zatonia żeby nas zawieść tam i z powrotem w komfortowych warunkach z uprzejmym kierowcą. Bardzo za to dziękujemy.

Niniejszy projekt został zrealizowany dzięki dotacji Urzędu Miasta Zielona Góra.

Stowarzyszenie ”Nasze Zatonie” – Teresa Ambroziak- Kowala

Przeżyjmy te chwile jeszcze raz! 🎶📸

Z radością zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z wyjątkowego Koncertu Majowego, który odbył się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zatoniu. To był wieczór pełen wzruszeń, pięknej muzyki i niesamowitej atmosfery.
Fot. Cezary Nowicki
Fot. Wojtek Pydzik

Ostatnia szansa na 1,5% wsparcia!

⏳ Uwaga, zegar tyka!
Mamy czas tylko do 30 kwietnia. Nie pozwól, by Twoje 1,5% powędrowało w nieznane – zaproś je do Zatonia! 🏡❤️
Jak to zrobić? To prostsze niż zaparzenie herbaty!
W swoim rozliczeniu PIT wystarczy wpisać:
📍 Numer KRS: 0000384957
Dziękujemy za każdy uśmiech, każde dobre słowo i każde 1,5%! Razem sprawiamy, że Zatonie to najlepsze miejsce na ziemi. 🌍🌟

🐰🥕 Operacja „Kicaj” zakończona sukcesem! 🥕🐰

Słuchajcie, to było czyste szaleństwo! Park Książęcy Zatonie na chwilę zamienił się w prawdziwy poligon łowców słodkości. Jeśli myśleliście, że Zając potrafi się dobrze chować, to nasze dzieciaki udowodniły, że znajdą wszystko – nawet pod najbardziej podstępnym listkiem! 🕵️‍♂️🍭
🏆 Co się działo w parku?
Sprinty po trawie – tempo godne olimpijczyków, byle tylko dopaść czekoladowe jajo! 🏃‍♂️💨
Uśmiechy od ucha do ucha – i to nie tylko u dzieci, bo dorośli bawili się równie dobrze (przyznajcie się, kto podjadał czekoladki?) 🍫😁
Pogoda na medal – słońce wiedziało, kiedy wyjść zza chmur, żeby oświetlić nasze poszukiwania.
❤️ Wielka piona dla ekipy:
Nie byłoby tej zabawy bez super-ludzi, którym chce się chcieć!
🐣 Dla Was, Dzieciaki i Rodzice! – za to, że przynieśliście ze sobą tyle słońca i pozytywnej energii. Jesteście najlepsi! 🙌
💪 Dla Sztabu Kryzysowego „Zając” (Organizatorzy i Pomocnicy) – dziękujemy za planowanie tej akcji z precyzją zegarmistrza i za noszenie ciężkich kartonów. Jesteście wielcy! 🎩✨
🎁 Dla wszystkich Dobrych Duszków – którzy dorzucili coś od siebie do zającowego koszyka. Dzięki Wam nikt nie wyszedł z parku z pustymi rękami!
Dzięki, że wpadliście do Zatonia! Teraz pora na zasłużony odpoczynek (i pewnie cukrowy haj po tych wszystkich znalezionych jajkach). Do następnego razu! 🌳🏰🐣