- Nasze Zatonie - http://www.naszezatonie.org.pl -

Wizyta w Pałacu Prezydenckim

    Oj najeździł się nasz zatoński wieniec dożynkowy,  ostatecznie trafiając do ogrodów za pałacem prezydenckim w Warszawie. Wybrany najpiękniejszym wieńcem w województwie reprezentował lubuskie na ogólnopolskich Dożynkach Prezydenckich. Niemało sensacji wzbudził fakt, że ekipa towarzysząca (każdy wieniec musi mieć oprawę zespołu ludowego) był tak młoda. To zespół „Maki” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” pod opieka Jolanty Ofiarskiej.

Pani Agata Kornhauser- Duda  z zainteresowaniem wsłuchiwała się w opowieść o naszym regionie i wieńcu.

 

Podczas drugich odwiedzin naszej ekipy Pierwsza Dama powiedziała Prezydentowi Andrzejowi Dudzie  „To ci o których Ci mówiłam z Zielonej Góry”. Pan Prezydent żywo interesował się jak w mieście wojewódzkim działają sołectwa i jak można w dużym mieście dbać o rolników.  Sołtys Krzysztof Sadecki, Radny Dzielnicy Nowe Miasto Marek Karwacki i Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Nowe Miasto Sebastian Jagiełowicz weszli w długą rozmowę z Prezydentem RP wzbudzając zazdrość pozostałych delegacji. No tak, ale właśnie taka jest Zielona Góra i Zatonie inspirują i wciągają.

     Był czas na rozmowy i zielonogórskim winie i  o rozwoju miasta po połączeniu. Pierwsza Dama poprosiła aby przygotować extra  pamiątki specjalnie dla najmłodszej dożynkowej ekipy  z „Maków”  i zaprosiła do pałacu żeby zbyt długo nie marzli w ogrodach na prezentacji wieńców. Zdjęcie pary prezydenckiej z ekipą z Zatonia trafiło na oficjalna stronę internetową Prezydenta RP.

Nasz wieniec zatoński uzyskał wyróżnienie wśród reprezentacji ze wszystkich województw.

Jeszcze raz Gratulacje dla całej rodziny Sadeckich
za wieniec i za to ze dzięki nim, dobre wieści o Zatoniu trafiła aż do Prezydenta.