Słodkie lata 20-te w obiektywach DB Team

SŁODKIE LATA 20-TE

W OBIEKTYWACH

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ FOTOGRAFII

25 LISTOPAD ( piątek) 

godz. 18.00

„100 lat temu-kulturalne lato w Zielonej Górze i Cottbus”, to projekt realizowany w Zatoniu, w czerwcu 2022r. przez  Zielonogórski Ośrodek Kultury, Fundację Ogrody Kultury i Stowarzyszenie Nasze Zatonie.

Mieszkańcy Zielonej Góry, Żagania, Otynia i Cottbus przebrani w stroje z lat 20-tych XX-tego wieku, przez dwa dni piknikowali w zatońskim parku. Nieme kino, muzyka sprzed stu lat na żywo, stare samochody, rowery, płyty z patefonu i katarynka pomagały  odtworzyć klimat słodkich lat 20-tych.

 Fotografowie z DB TEM, pod czujnym okiem Aleksandry Łupkowskiej, uchwycili podczas pikniku to, co najpełniej definiuje modę i atmosferę czasów, kiedy na parkiecie królował swing i charleston, a ludzi rozbawiał do łez Charlie Chaplin  i Buster Keaton.

W zatońskiej oranżerii prezentujemy niewielką część wykonanych wówczas zdjęć, a pozostałe można obejrzeć w galerii

GALERIA ZDJĘĆ

Jeśli po obejrzeniu tych zdjęć, na Państwa twarzach pojawi się zdziwienie, zamyślenie i uśmiech, jeśli choć przez chwilę będziecie mieli wrażenie, że czas w Zatoniu cofnął się o cały wiek, to będzie to dla nas największą satysfakcją.

Podczas wernisażu będzie możliwość porozmawiania z autorami zdjęć i z osobami, które pozowały. Odkryjemy również plany na następny rok i opowiemy o kolejnej edycji PIKNIKU RETRO

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Zielona Góra

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł