Optymistycznych słów kilka cz. 1

     Rzeczywistość, która pisze nam  dzisiaj scenariusz w sposób dla nas niezrozumiały, nieoczywisty i tak bardzo nieoptymistyczny nie musi być całkiem ponura. Wprawdzie świat wokół nas stanął, a w każdym bądź razie zdecydowanie wyhamował, to jednak życie się nadal pomalutku toczy.  Wśród wszystkich złych informacji ze świata, kraju i miasta wyłuskajmy szczyptę dobra. Spróbujmy oderwać się od obrazów pokazujących puste ulice, szkoły   i kościoły. Obrazów zapełnionych szpitali i umęczonych lekarzy. Pozostając w trosce i empatii ze wszystkimi, których dotyka pandemia, szukajmy na co dzień w zwykłych rzeczach radości lub choćby małego pocieszenia.

Spróbujmy zachwycić się kilkoma sprawami i uchwycić się kilku optymistycznych myśli.

  1. Do Zatonia we wtorek 24 marca przyleciały bociany. To równo tydzień wcześniej niż w ubiegłym roku. Już pięknie kołują nad łąkami, naprawiają gniazdo i klekoczą i dają się podpatrywać w miłosnym uniesieniu. Nie spuszczajmy głowy, a unośmy ją wysoko. W górze nadal dzieją się cuda.

  1. Całkowicie został zrekonstruowany i odczyszczony mostek „ACHA” na końcu lipowej alei w parku. Nie byłby taki piękny gdyby nie czujność naszego księdza proboszcza Ireneusza Masteja, który wyprowadzając się z plebanii w Ługach kazał zabrać do Zatonia 4 wielkie granitowe kul. Usłyszał on opowieść, że owe kule stojące na jego tarasie wiele lat temu przywieziono do plebanii z zatońskiego parku. Jak się okazało po analizie były właśnie z tego mostku. Na wzór tych kul zostały dorobione kolejne 4 i dzisiaj mostek lśni już w pełnej krasie. (Kule przywiózł na przyczepce Rysiu Rosa). Warto rozejrzeć się po naszych podwórkach może jeszcze coś z parku zostało?

  1. Wszyscy narzekali, że podczas prac w parku zostanie zmarnowany cały czosnek niedźwiedzi. A tu miłe zaskoczenie, bo czosnek nie tylko pięknie się zachował ale dodatkowo trwa akcja nadsadzania go w niektórych miejscach. Pracujące w parku panie odtwarzają jego populację wzdłuż wjazdu do pałacu. Przypominamy, że warto zasadzić sobie czosnek w ogródku i nie rwać go w parku ponieważ:

 

CZOSNEK NIEDŹWIEDZI W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM JEST POD OCHRONĄ CAŁKOWITĄ

 

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł