Nagroda za park

      Narodowy Instytut Dziedzictwa przyznał doroczne nagrody dla najlepszych realizacji związanych z rewitalizacją zabytków.

Po raz drugi w tym elitarnym gronie znalazło się Zatonie.  W 2019 roku wyróżnienie przypadło Miastu Zielona Góra za zabezpieczenie ruin pałacu, a w tym roku doceniono władze Zielonej Góry za rewitalizację Parku Książęcego.

     Dyrektor Narodowego Instytutu dziedzictwa Bartosz Skaldawski  i Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pełniące jednocześnie  funkcję Generalnego Konserwatora Zabytków Magdalena Gawin wręczyli dyplom wraz z pamiątkową tablicą Jarosławowi Skorulskiemu.

     W kuluarach padło sporo ciepłych słów na temat dziedzictwa kulturowego w Zatoniu. Doceniano zaangażowanie władz miasta, współpracę z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i siłę społeczną mieszkańców.  Do tegorocznego konkursu zgłoszono 136 zabytków z całej Polski w 5 kategoriach. Jury złożone z wybitnych historyków sztuki i konserwatorów wybrało 20 obiektów. Park w Zatoniu został wyróżniony w kategorii

“Przestrzeń kulturowa i krajobraz”.

Zatonie trafiło również do bogato ilustrowanego wydawnictwa, prezentującego najlepsze realizacje z całej Polski, ale też ku zaskoczeniu na jego okładkę.

   

Wydany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa kalendarz okraszony jest w miesiącu czerwcu również widokiem Zatonia

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł