Majówka inaczej

   

     Wielkimi krokami zbliża się jeden z najprzyjemniejszych miesięcy w roku czyli MAJ. Od lat tradycją w naszym stowarzyszeniu jest spotykanie się na majówce. To był często akcent rozpoczynający nasz sezon imprez plenerowych. Z oczywistych powodów majówki w typowej w tym roku nie będzie. Nie oznacza to, że w ogóle ma jej nie być, bo przecież chociaż wszystko co można zostało już odwołane, to jednak MAJA nikt nie odwołał. Proponuję więc zorganizować  w trzech krokach

Naszą Wielką Wspólną Majówkę

 

KROK PIERWSZY ( tylko dla pierwszych 31 osób)

      1 maja spotykamy się w naszym kościele o godz. 18.00 na Mszy Świętej. To msza z intencją zamówioną przez stowarzyszenie.

„Za zdrowie mieszkańców Zatonia, członków stowarzyszenia i naszych przyjaciół nie mieszkających w Zatoniu”.

Oczywiście liczba 31 wynika z przepisów ograniczających  wiernych w kościele w zależności od wielkości świątyni. Ale to i tak jest sporo osób. Po mszy odbędzie się nabożeństwo majowe, Więc po raz pierwszy w tym roku będziemy chwalić łąki umajone, gaiki, strumyki, źródła no ale przede wszystkim Panią Świata.

KROK DRUGI

      Podczas majowego weekendu z pewnością większość z Was, w gronie rodziny, będziecie spotykać się na grillu, niektórzy z Was pójdą na spacery, inni ruszą rowerem na wycieczkę. Zróbcie to koniecznie i wykonajcie telefonem zdjęcie, tak żeby było Was widać.

KROK TRZECI

      Wyślijcie te fotki na adres strony internetowej, lub na mój telefon 609472188, a ja umieszczę je na stronie. W ten symboliczny sposób spotkamy się wszyscy w jednym miejscu (czyli na stronie) i zobaczymy się nawzajem.  Będę czekał na fotki od Was do 4 maja.

To będzie nietypowa majówka, która pewnie się nigdy już nie powtórzy. Mam nadzieję, że tak będzie, czego życzę Wam wszystkim. Z niecierpliwością czekam aż się zobaczymy na fotografiach, ale jeszcze bardziej czekam na czas, kiedy się zobaczymy bez maseczek w realu.

J. Skorulski

 

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł