Fundacja Ogrody kultury

Z tyłu domu wyłania się przecudowny widok: to ogród, dobrze obsadzony i świetnie utrzymany. Jest bardzo bogaty w różne gatunki kwiatów, a pośród nich są też i te rzadko      spotykane. Ogród łagodnie przechodzi w łąkę, na krańcu której znajduje się niewielki las. Strumień, który przecina ogród, nadaje mu świeżości.”

13.06.1840r. Dorota de Talleyrand-Périgord

 

Dokładnie po 180 latach od zapisania tych słów przez księżną Dino, Agata Miedzińska Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury i Jarosław Skorulski powołali wspólnie fundację
Ogrody Kultury im. księżnej Dino.

Naszym celem  jest działalność na rzecz kultury i dziedzictwa kulturowego regionu ze szczególnym uwzględnieniem wkładu jaki w niego wniosła swoją osobą Dorota księżna de Talleyrand-Périgord, księżna Dino, księżna żagańska, księżniczka kurlandzka i Pani na Zatoniu. Nikt tak jak ona nie łączył w sobie miłości do przyrody i kultury i ludzi, dlatego  postanowiliśmy spróbować pójść jej śladami.   

Agata Miedzińska    Jarosław Skorulski

 

     Dla członków Zarządu Fundacji “Ogrody Kultury” w skład którego wchodzą :Jarosław Skorulski, Agnieszka Kochańska i Krystyna Waliska współpraca ze społecznością lokalną ze szczególnym uwzględnienie działań Stowarzyszenia Nasze Zatonie, jest jednym z najważniejszych priorytetów. Wkrótce rozpoczną się wspólne działania, które mamy nadzieję ubogacą życie mieszkańców Zatonia i regionu. Wkrótce ruszy strona internetowa Fundacji  www.ogrodykultury.pl   Odwiedzający będą mogli bezpośrednio przekierować się z niej na stronę stowarzyszenia Nasze Zatonie, żeby śledzić bieżące wydarzenia z życia mieszkańców i szukać informacji na temat historii i przyrody. Zasady, metody oraz zakres działania Fundacji różni się  od działań statutowych stowarzyszenia ale w niektórych kwestiach jest zbieżny. Będziemy więc wspólnie szukać tych przestrzeni, w których możemy zrobić jeszcze więcej dla naszej małej ojczyzny.

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł