“Być kobietą”- relacja

Tego jeszcze w Zatoniu nie było. Poważne i trochę mniej rozmowy o seksie i kobietach.

Wieczór pt. „Być kobietą” wypełnił po brzegi niewielkie pomieszczenie oranżerii. Ponad 40 osób zasiadło, żeby podziwiać piękne obrazy przedstawiające wizerunki kobiet.

Gościem specjalnym była znana zielonogórska malarka Liwia Litecka. Artystka opowiadała o obrazach i ich twórcach.

Fragment swojej imponującej kolekcji kapeluszy pokazała Krystyna Castelain. Pani Krystyna wybrała z ponad 120 egzemplarzy zaledwie  20, żeby choć incydentalnie zaznaczyć różnych formy tej wyjątkowej części damskiej garderoby. Sama wieczór spędziła w kapeluszu identyczny z tym, który nosiła Claudia Cardinale.

Temperatura otoczenie podniosła się znacznie, gdy mikrofon w dłonie chwycił prof. Zbigniew Izdebski. „Miłość i seks w czasie pandemii”, to było wywoławcze hasło wieczoru. Badania naukowe przeplatały się z żartami i dykteryjkami osadzonymi w tematyce, na które uczestnicy żywo reagowali.

Niezwykle miłą niespodzianką było to, że profesor podarował uczestnikom wydarzenia egzemplarze książki „Seks teoria i praktyka”. Jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części trwały rozmowy, przymierzanie kapeluszy i podziwianie obrazów.

 

My odwdzięczyliśmy się gromkim 100-lat! z okazji imienin profesora i “Kronikami księżnej Dino”.

Impreza zorganizowana została przez Fundację “Ogrody Kultury” oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury
i współfinansowana była przez Mia
sto Zielona Góra. 

Całość wieczoru przygotowała i poprowadziła Maria Idzikowska.

J. Skorulski

Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł